ENSEMBLE czyli najlepsza radiofrekwencja mikroigłowa - BTL

ENSEMBLE czyli najlepsza radiofrekwencja mikroigłowa

25.02.2021

Matryca sterylnych igieł.Prąd o częstotliwości radiowej powodujące podgrzanie tkanek na dużej głębokości. Brzmi groźnie – ale dla skóry oznacza: dobroczynną stymulację i szybszą odnowę. Przedstawiamy jeden z najskuteczniejszych zabiegów odmładzających i upiększających.

Jeśli zapytamy dermatologów, lekarzy medycyny estetycznej i kosmetologów o ich ulubiony zabieg – w pierwszej, złotej piątce na pewno znajdzie się radiofrekwencja mikroigłowa. Nic dziwnego. Ta stosunkowo mało inwazyjna terapia daje spektakularne efekty. Radzi sobie doskonale nie tylko ze zmarszczkami czy wiotkością skóry (czyli z odmładzaniem!) ale także z trudnymi do leczenia bliznami po trądziku a nawet z rozstępami.

Ostra sztuka

Urządzenie ENSEMBLE łączy dwie procedury: falę radiową z mezoterapią mikroigłową. Mikroigły mają tu regulowaną długość od 0.2mm aż do 3.5mm, dzięki temu można dopasować ich głębokość do konkretnego problemu i potrzeb pacjenta. Igły jednocześnie nakłuwają skórę i ogrzewają tkanki za pomocą prądu o częstotliwości radiowej. Zabiegi tym urządzeniem mogą być wykonywane na twarzy i na ciele, między innymi dzięki trzem rodzajom specjalnie skonstruowanych kardridży (czyli wymiennych elementów) różnej wielkości, każdy z określoną ilością sterylnych, wymienialnych igieł. Kontrola głębokości penetracji igły pozwala oddziaływać na naskórek i skórę właściwą. Igła wchodzi w skórę gładko, nie powodując gwałtownej reakcji bólowej, a krwawienie i ból po zabiegu są niewielkie. Podczas zabiegu stosuje się matrycę sterylnych mikroigieł. Wytworzona siatka mikroskopijnych uszkodzeń w skórze stymuluje produkcję nowego kolagenu. Powstałe w skórze mikrokanaliki mogą być także wykorzystane do głębokiej aplikacji substancji aktywnych.

Lepsze na ciepło

Urządzenie ENSEMBLE emituje fale radiowe RF bezpośrednio do tkanki podskórnej wytwarzając w skórze i tkance podskórnej ciepło. Elektrody mikroigłowe dostarczają bipolarną energię RF bezpośrednio do skóry właściwej. Powstałe ciepło prowadzi do wytworzenia frakcyjnej struktury mikrouszkodzeń. Naturalną odpowiedzią organizmu na powstałe mikrouszkodzenia jest uruchomienie mechanizmów gojenia. Dochodzi do podgrzania kolagenu a to powoduje kurczenie się jego włókien – dochodzi do przebudowy „szkieletu kolagenowego”. Na zewnątrz widzimy to jako napięcie i wygładzenie skóry, zlikwidowanie zmarszczek, spłycenie blizn potrądzikowych, wyrównanie kolorytu oraz głębokie ujędrnienie. Często mówi się o tym zabiegu także: niechirurgiczny lifting, ponieważ niesamowicie odmładza wygląd twarzy, szyi i dekoltu. Sprężysta skóra sprawia, że rysy twarzy są bardziej wyraziste, znikają chomiczki i drugi podbródek. Struktura skóry jest odnowiona, zmniejsza się widoczność porów. Jednocześnie przy cerach tłustych i problematycznych, efektem tej terapii jest także zmniejszenie łojotoku.Energia RF powoduje zmniejszenie aktywności gruczołów łojowych, co prowadzi również do złagodzenia trądziku.Zabieg działa równocześnie na warstwę naskórkową jak i na głęboko położone tkanki. Efekty są widoczne natychmiast ale także wraz z upływem czasu są pogłębiane i utrwalane. Połączenie tych dwóch technik działania na skórę jest zdecydowanie bardziej skuteczne niż użycie obu technologii osobno (https://www.btlestetyka.pl/ensemble). ENSEMBLE wykorzystuje więc zjawisko synergii, tak popularne ostatnio w medycynie estetycznej i dermatologii.

Maszyna do zadań specjalnych

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg z wykorzystaniem narzędzia składającego się z wielu malutkich igiełek nakłuwających skórę. To jedna z najskuteczniejszych a więc i najpopularniejszych kuracji spłycających blizny potrądzikowe, w tym jedne z najtrudniejszych do leczenia typu: Ice pick. Według badań niemal 100% pacjentów zauważa ogromną poprawę w wyglądzie blizn już po pierwszym zabiegu! Użycie mikroigieł uszkadza skórę wysyłając jej jednocześnie sygnał nakazujący stymulację i naprawę. Energia RF dodatkowo przyspiesza przebudowę włókien kolagenowych. Rezultaty widać tuż po zabiegu ale ważne jest, aby dać skórze czas potrzebny na naprawę i odzyskanie sił po zabiegu. Zazwyczaj najwrażliwsze po zabiegu są obszary gdzie skóra znajduje się stosunkowo blisko kości czyli: czoło, linia włosów i okolice szczęki.

Zaczerwienie i delikatne swędzenie skóry po zabiegu to także normalny objaw i zazwyczaj ustępuje w ciągu maksymalnie dwóch dni. Ważne jest łagodne obchodzenie się ze skórą i pielęgnowanie jej, najlepiej produktami sugerowanymi przez specjalistę. Co najmniej przez 2 dni po zabiegu warto unikać retinolu oraz kosmetyków z kwasami. Słońce też jest absolutnie niewskazane – wychodząc, pamiętajmy o kremie z wysokim filtrem SPF. Pozytywne efekty uboczne? Skóra po tym zabiegu dużo lepiej chłonie składniki produktów do pielęgnacji, jest pięknie napięta, pełna blasku, cudownie miękka i gładka.

Radiofrekwencja mikroigłowa ma także inne, mniej znane wskazania. Są nimi na przykład: rozstępy czy nadpotliwość. Rozstępy (rodzaj blizn, które powstają na skutek przerwania sieci włókien elastynowych i kolagenowych) wymagają dość radykalnego działania dlatego aby się ich pozbyć, w ENSEMBLE używa się zazwyczaj igieł o długości 3.5mm. Ponieważ głębokość wkłucia jest dość duża, przed zabiegiem skóra może być znieczulona kremem. Zabieg nie należy do najprzyjemniejszych jednak już po jednym seansie różnica w wyglądzie kondycji skóry jest ogromna! Z kolei leczenie nadpotliwości polega na przegrzaniu gruczołów potowych falami radiowymi. W efekcie potliwość w tym miejscu zostaje zredukowana o 90% a co więcej ten rezultat utrzymuje się przez kilka lat.Zabiegi wykonywane urządzeniem ENSEMBLE są całkowicie bezpieczne i wykorzystują wrodzone możliwości organizmu do samoregeneracji.Działają jedynie jak swego rodzaju booster przyspieszający procesy naprawy. Całkowicie naturalnie!
enseble

Zapisz się do Newslettera BTL Estetyka

RODO

www.jackvision.pl