Epilacja - jaki laser będzie najlepszy? - Laser diodowy - urządzenie do depilacji twarzy opinie - BTL

Epilacja – jaki laser będzie najlepszy?

26.11.2021

Jeśli myślisz o trwałym usunięciu włosów przy pomocy lasera, warto przyjrzeć się urządzeniom, które są na rynku. Nawet w kwestii epilacji – personalizacja to słowo klucz!

Zacznijmy od klarownego wyjaśnienia pojęć. Depilacja to usunięcie jedynie łodygi włosa, czyli zabieg dający krótki (około miesiąca) efekt. Włos z całą pewnością odrośnie. Depilacja więc to na przykład woskowanie, stosowanie nici, golenie czy wyrywanie włosków pęsetą. Epilacja natomiast to trwałe usuwanie owłosienia laserem – w trakcie tej terapii światło lasera zamienia się w ciepło, które uszkadza zarówno włos jak i mieszek włosowy i niszczy cebulkę włosa. Potocznie używa się tych terminów zamiennie jednak, jeśli zamierzasz rozstać się z przeszkadzającym owłosieniem na dobre – warto znać różnicę. Co jeszcze trzeba wiedzieć? Specjaliści sugerują rozważyć laserową epilację nie tylko kiedy chcemy pozbyć się na zawsze włosów z niektórych miejsc ciała czy twarzy, ale także kiedy mamy skłonność do wrastania włosków i łączących się z nimi stanów zapalnych czy nawet przebarwień.

Instrukcja działania

Laser celuje we włosy, które są w fazie aktywnego wzrostu. Światło laserowe emitowane przez urządzenie wchłanianie jest przez melaninę, czyli ciemny pigment we włoskach, następnie zamieniane jest w ciepło, które niszczy włosek i jego mieszek. Dlatego już nawet po jednym zabiegu zauważymy, że włosów jest mniej a te, które odrastają cieńsze i mniej widoczne. Jednak, aby uzyskać naprawdę spektakularne rezultaty trzeba zrobić serię. W trakcie samej terapii możemy odczuwać ostre, nieco bolesne ukłucia. Na szczęście nowoczesne lasery posiadają specjalne systemy chłodzące i minimalizujące (a czasem wręcz likwidujące) bolesność. Warto sprawdzić także tę kwestię, zanim zapiszemy się na zabieg.

Plan przygotowań

Obszar poddawany laserowej epilacji musi być gładko ogolony w ciągu 24 godzin przed zabiegiem. Nie wyrywaj włosków pęsetą, nie woskuj ani nie używaj depilatora. Najlepiej sprawdza się tu klasyczna golarka jednorazowa. Dzień po epilacji zrezygnuj z siłowni czy sauny a nawet gorącej kąpieli. Ciepło wytwarzane przez energię lasera pozostaje w skórze przez około dobę – to ciepłe środowisko to raj dla bakterii. Po zabiegu, jeśli planujemy serię, unikaj słońca, ale także peelingów i kremów z kwasem glikolowym i retinolem. Dodaj za to do pielęgnacji delikatne mgiełki nawilżające – po tej terapii skórze dobrze zrobi ekstra dawka nawodnienia. Naświetlanie lampą laserową poza trwałą redukcją owłosienia (co najmniej o 90%) hamuje także wrastanie włosków i idące za tym podrażnienia skóry.

Piękna kobieta po epilacji laserowej

Rodzaje laserów do depilacji (epilacji)

Różne typy urządzeń laserowych mają różne parametry i właściwości. Warto sprawdzić, które z nich będzie najlepsze dla nas.

  • laser rubinowy – od niego wszystko się zaczęło w temacie usuwania włosów. Niestety jest skuteczny tylko przy grubych, ciemnych włosach. Długość emitowanej przez niego fali jest równa 694,3 nm. Laser pracuje w trybie impulsowym.
  • laser aleksandrytowy – ma dłuższą falę lasera od rubinowego, emituje falę o długości 755nm. Posiada wysokie powinowactwo do melaniny i jest bardzo skuteczny w usuwaniu owłosienia u osób o jasnej karnacji skóry.
  • laser diodowy – emituje fale o długości 810-820 nm. Skutecznie niszczy ciemne włosy oraz mieszki. Może być stosowany do wszystkich rodzajów skóry, z wyjątkiem tej mocno opalonej.
  • laser neodymowo-yagowy (Nd: YAG) – ma największą długość fali lasera – wytwarza monochromatyczne, długo pulsujące światło laserowe o długości fali 1064 nm. Skutecznie usuwa włoski nawet na ciemniejszej skórze, ale w takim przypadku może to być nieco bardziej bolesne.

Poznaj króla

Najefektywniejszy dziś na rynku laser diodowy do epilacji to Linscan, którego wyłącznym dystrybutorem jest firma BTL. Należy on do najnowszej generacji laserów epilacyjnych i jako jedyny na świecie oferuje niezwykle szybkie zabiegi usuwania owłosienia z wysoką efektywnością. Duża gęstość mocy w wiązce lasera (do 100 J/cm2) umożliwia osiągnięcie świetnych efektów przy krótkich impulsach. Laser do depilacji Linscan posiada również zintegrowany automatyczny system chłodzenia kontaktowego i oferuje bardzo dużą powierzchnię zabiegową zintegrowaną ze skanerem dzięki czemu zabiegi są bardzo szybkie. Do tego dochodzi także specjalna technologia linearnego skanowania zwiększająca skuteczność zabiegów oraz automatyczny dobór parametrów zabiegu do fototypu skóry i rodzaju włosów. Laser Linscan działa precyzyjnie, błyskawicznie i radzi sobie z usunięciem każdego typu włosów. Wiązka laserowa wychwytuje barwnik włosa i przy pomocy wysokiej temperatury niszczy cebulkę. Tkanki znajdujące się dookoła są całkowicie bezpieczne. Jest ekstremalnie efektywny – wystarczy wspomnieć, że trakcie jednego zabiegu zniszczeniu ulega już około 1/3 wszystkich cebulek. I na koniec – najważniejsze: laserowa epilacja tym urządzeniem nie boli! Laser posiada trzy zoptymalizowane tryby pracy a także zintegrowany automatyczny system mocnego chłodzenia kontaktowego dzięki któremu wysoka temperatura w trakcie pracy lasera jest nieodczuwalna.

Zapisz się do Newslettera BTL Estetyka
RODO

www.jackvision.pl