Laser, czy operacja plastyczna? Co jest lepsze na zmarszczki? - BTL

Laser, czy operacja plastyczna? Co jest lepsze na zmarszczki?

21.09.2021

Kwestia wyboru

Chcesz pozbyć się zmarszczek. Możesz wybrać operację plastyczną, która usunie nadmiar skóry i zaoferuje natychmiastowy lifting i wygładzenie. Albo możesz wybrać terapię laserem medycznym. Stosunkowo nieinwazyjną, odrobinę wolniej działającą (bo opartą na naturalnych procesach zachodzących w skórze) ale w efekcie równie skuteczną jak operacja plastyczna. Decyzja zawsze jest po Twojej stronie – my podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy jej podejmowaniu.

Wybór: laser czy operacja plastyczna to przede wszystkim kwestia stanu umysłu oraz naszych zdolności regeneracyjnych czyli wieku. Operacja plastyczna jest dość drastycznym zabiegiem i zdecydowanie wymaga dłuższej rekonwalescencji. Daje natomiast efekty wyjątkowo spektakularne: za jednym zamachem znikają wszystkie zmarszczki a skóra na twarzy jest pięknie napięta. Zabiegi z użyciem nowoczesnych laserów są równie efektowne, ale wymagają od pacjenta większej cierpliwości, ich rezultaty są rozłożone w czasie. Czyli – piękniejemy stopniowo, bardziej naturalnie. Skóra jest tu też symulowana do produkcji nowego kolagenu i szybszej autoregeneracji. Zabiegi z wykorzystaniem laserów medycznych są nieporównywalnie mniej inwazyjne od operacji plastycznej. I oczywiście: są tańsze.

Ciąć czy nie ciąć?

Operacja plastyczna czy też lifting chirurgiczny są doskonałą propozycją dla osób w mocno zaawansowanym wieku. Albo wyjątkowo niecierpliwych. Kiedy zmiany w tkankach są już bardzo poważne a zdolności skóry do samoregeneracji mocno osłabione, zabieg przy użyciu skalpela jest zazwyczaj najrozsądniejszym rozwiązaniem. Natomiast u nieco młodszych osób, u których problem zmarszczek i wiotkości skóry wciąż jest możliwy do odwrócenia – lifting laserowy będzie zdecydowanie lepszą alternatywną dla operacji chirurgicznych. Co więcej, taka terapia przyniesie podwójne korzyści – będzie zarówno odmładzająca jak i regenerująca. Nowoczesne lasery medyczne działają na różnych głębokościach skóry, niwelując niedoskonałości jak również wpływając odmładzająco na skórę i inne tkanki, pobudzając i aktywując naturalne procesy, które w nich zachodzą. Taka metoda jest więc bardziej kompleksowa i uniwersalna – rozwiązuje problemy starzejącej się skóry i poprawia jej zdrowie. Przy okazji nie zmieniając rysów twarzy.

Kobiety mogą więcej

Światłoczułość

Pomimo faktu, że istnieje wiele różnych laserów o różnych długościach fal, wszystkie działają poprzez aktywację naturalnych mechanizmów organizmu, aby go naprawić i przywrócić do optymalnego funkcjonowania. Tworząc różnego typu urazy stymulują do wytwarzania nowego kolagenu i tworzenia nowej skóry.

Nowoczesne terapie laserowe nie tylko naprawiają, odmładzają i leczą, ale również są bezpieczne i oferują całkowicie naturalne efekty. Są skuteczne i nieinwazyjne. Jednym z najbardziej zaawansowanych laserów stosowanych w odmładzaniu twarzy, szyi i dekoltu jest laser medyczny FOTONA. Zabieg FOTONA 4D to niezwykła procedura liftingu łącząca w sobie cztery synergiczne techniki. Wykorzystywanie synergii pozwala na osiągnięcie jeszcze lepszych efektów. Laserowy lifting FOTONA 4D pozwala uzyskać spektakularne efekty w postaci spłycenia lub likwidacji bruzd nosowo-wargowych, poprawy owalu twarzy a także ujednolicenia kolorytu i wygładzenia struktury skóry. To zabieg niezwykle uniwersalny również, jeśli chodzi o wiek pacjenta. Może być stosowany zarówno profilaktycznie tuż po 30. jak i u osób bardzo dojrzałych.

Głębsza analiza

Starzenie się twarzy nie dotyczy jedynie skóry. Procesy degradacji zachodzą we wszystkich tkankach, także w mięśniach. Dlatego też najnowocześniejsze urządzenia laserowe mają możliwość stymulowaniu kurczenia się włókien kolagenowych w wyniku nagrzewania tkanek od strony jamy ustnej. Zainicjowane w ten sposób procesy prowadzą do zagęszczenia struktury skóry właściwej. Tak działa laser Er:Yag od FOTONY, poprawia kondycję i elastyczność mięśni w jamie ustnej, bocznych mięśni jarzmowych i górnej oraz dolnej części ust. Taki laserowy endolifting poprawia napięcie oraz elastyczność policzków, wygładza bruzdy nosowo-wargowe, niweluje zmarszczki wokół ust oraz likwiduje linie marionetki. Następuje też widoczne zagęszczenie i ujędrnienie skóry twarzy.

cera kobieta

Im szybciej tym lepiej

Odmładzanie twarzy laserem sprawia, że wygląda ona młodziej, jest wyrazista i wymodelowana a do tego skóra odzyskuje jędrność, równomierny koloryt i blask. Znikają nie tylko zmarszczki (grawitacyjne, zanikowe i wynikające z ubytków kolagenowych) ale także przebarwienia a nawet zmniejszają się pory skóry. Skóra jest elastyczna, ponieważ odbudowana zostaje jej struktura. To globalna terapia odmładzająca i poprawiająca kondycję skóry i tkanek. Nic dziwnego, że laserowe liftingi stanowią prawdziwy przełom w medycynie regeneracyjnej i zmieniają sposób myślenia o odmładzaniu. I w przeciwieństwie do operacji plastycznej – im jesteś młodszy i zdrowszy tym lepiej sprawdzi się u ciebie laser. Podsumowując: odmładzanie laserowe i operacje chirurgiczne to zabiegi, które zawsze powinny być dopasowane indywidualnie do potrzeb pacjenta. Przy podejmowaniu decyzji ważny jest zarówno wiek metrykalny jak i stan biologiczny, kondycja a nawet styl życia i osobiste upodobania. Każdą decyzję warto przedyskutować z kilkoma specjalistami, posłuchać wszelkich za i przeciw. W ostatecznym rozrachunku – nie jest istotny rodzaj terapii, którą wybierzemy ale to jakie przyniesie nam rezultaty. I czy sprawi, że poczujemy się lepiej i atrakcyjniej.

Zapisz się do Newslettera BTL Estetyka
RODO

www.jackvision.pl