Jaki laser do depilacji ? Laser diodowy - świetlana przyszłość epilacji - laserowa depilacja - BTL

Laser diodowy – świetlana przyszłość epilacji

10.02.2021

Jeśli zastanawialiście się jaki laser jest najlepszy do depilacji – tu znajdziecie odpowiedź. Laser diodowy LINSCAN to urządzenie, które pomoże trwale pozbyć się zbędnego owłosienia. W dodatku zrobi to bezboleśnie i z zachowaniem maksymalnego bezpieczeństwa.

Zacznijmy od początku, czyli nazwy. Chociaż potocznie mówimy o laserowej depilacji, poprawna nazwa to epilacja. Na czym polega różnica? W odróżnieniu od depilacji – epilacja usuwa nie tylko włos i cebulkę ale także niszczy cały mieszek włosowy. W tym miejscu włos nie odrośnie już nigdy i to właśnie jest przewaga lasera nad innym metodami usuwania owłosienia!

W tym momencie najbardziej skutecznym (likwiduje ponad 90% owłosienia) i najtrwalszym sposobem pozbywania się niechcianych włosów jest epilacja laserem diodowym. Jeśli nie przepadasz za chłodnymi miesiącami w roku, pomyśl, że mają jednak pewną zaletę – to idealny moment na rozpoczęcie terapii laserowej. Opalanie się, korzystanie z solarium a nawet stosowanie samoopalacza przed, w trakcie i tuż po zabiegach z użyciem lasera jest absolutnie niewskazane. Melanina czyli barwnik naszej skóry i włosów pochłania wiązkę lasera. Jeżeli więc się opalimy (czy choćby przyciemnimy skórę kosmetykiem samoopalającym) część światła zamiast przez włos, zostanie pochłonięta przez melaninę naskórka. Efekty to nieestetyczne przebarwienia, poparzenia a nawet blizny. Ponieważ, skuteczna epilacja to zabiegi w serii – ostatnia część kuracji prawdopodobnie przypadnie na słoneczne miesiące. Wówczas chowamy się przez promieniowaniem i chronimy skórę poddawaną zabiegom, używając kremu z wysokim filtrem, najlepiej SPF 50. Możemy za to wyrzucić z łazienki maszynki do golenia – nie będą nam już potrzebne. I jeszcze jedno: nigdy więcej wrastających włosków i stanów zapalnych po goleniu! Brzmi kusząco, prawda?

Poznaj laser diodowy

Każdy laser diodowy działa na zasadzie selektywnej fototermolizy. Oznacza to, że wiązka światła lasera o określonej długości fali jest pochłaniania przez wybrane fotoakceptory (chromofory) znajdujące się w organizmie człowieka. Najbardziej znane fotoakceptory skóry to: woda, hemoglobina, melanina czy białka. Laser diodowy emituje falę światła o długości 808 nm, która pochłaniana jest przez melaninę zawartą w mieszku włosowym. Efekt? Struktura mieszka włosowego (i znajdującej się w nim cebulki włosa) ulega degradacji. A brak mieszków to nic innego jak brak włosów. W tym miejscu nie odrosną już nigdy. Laser frakcyjny na powieki idealny na twoje problemy!

Linscan

Odkryj technologię nowej generacji

LINSCAN to najefektywniejszy laser diodowy do epilacji. Jest to jedyny laser na świecie oferujący niezwykle szybkie zabiegi usuwania owłosienia z wysoką fluencją, czyli ilością energii dostarczonej do tkanki, do 100 J/cm2 przy bardzo krótkich impulsach (na przykład: 40 J/cm2 przy 20 ms). LINSCAN skanuje liniowo – wiązka tego lasera penetruje obszar zabiegowy o powierzchni 7,5 cm2 równomiernie wysyłając energię do tkanki. Wizualne skojarzenie tego procesu z kserokopiarką jest jak najbardziej na miejscu! Laser wychwytuje mieszki włosowe na różnych głębokościach skóry i działa bardzo szybko, na przykład łydki to zaledwie 10 minut a plecy ok. 20 minut. To możliwe, ponieważ nawet duży obszar zabiegowy wymaga zaledwie kilku dotknięć głowicy. Liniowe skanowanie to także zmniejszenie do minimum ryzyka powstania niechcianych skutków ubocznych. Dodatkowym atutem jest technologia MCT (Motion Control Technology) zmniejszająca odczucie dyskomfortu podczas zabiegu. Dzięki niej i specjalnemu 4-sekwencyjnemu skanowaniu liniowemu, pacjent nie odczuwa bólu ani gorąca u w trakcie zabiegu. W trybie MCT ciepło emitowane przez laser rozprasza się po całym mieszku włosa i skutecznie niszczy jego komórki macierzyste. W przypadku metody MCT przesuwaniem wiązki steruje skaner, a nie operator. Dzięki temu aplikacja jest szybka i precyzyjna. Z kolei dzięki zintegrowanemu skanerowi można przeprowadzić terapię całej części ciała lub tylko jej fragmentu (poznaj szczegóły na: https://www.btlestetyka.pl/linscan).

Urządzenia, w których wiązka światła jest w ruchu podczas aplikacji, stanowią rewolucyjne podejście do laserowego usuwania włosów. Zaletą tej metody jest bezbolesność zabiegów a jednocześnie najwyższa skuteczność. Efektywności stosowania lasera LINSCAN w usuwaniu owłosienia dowiodły testy kliniczne (między innymi przeprowadzone przez profesora Uwe Paascha z Uniwersytetu z Lipsku). Pokazały one iż laser diodowy ze skanowanie liniowym uszkadza na stałe średnio ok 80 % mieszków włosowych już po 4 zabiegach! Laser LINSCAN emituje wiązkę o dopasowanej do pacjenta fluencji, natomiast operator w odpowiednim tempie przesuwa głowicę w celu uniknięcia przegrzania tkanek. Porównując LINSCAN z innymi laserami diodowymi doceniamy także jego zaawansowany i zintegrowany system chłodzenia w kontakcie z skórą. Chłodzące szkiełko szafirowe ma tu wymiary 50mm na 15mm i może zostać schłodzone do temperatury 0°C. Zabieg usuwania włosów jest dzięki temu bezbolesny i niezwykle bezpieczny.

Depilacja laserowa – najlepszy wybór

Warto wiedzieć kilka rzeczy o fazach wzrostu włosów zanim zdecydujemy się na ich usunięcie. Dlaczego? Bo znając fizjologię mamy szansę pozbyć się ich szybciej i skuteczniej. Mieszek włosa jest strukturą żywą, natomiast sam trzon włosa jest martwy. Cykl wzrostu włosa składa się z trzech faz: anagenu, czyli okresu intensywnego wzrostu, katagenu czyli czasu kiedy włos przechodzi w stan spoczynku oraz ostatniej fazy, czyli: telogenu – kiedy włos przygotowany jest do wypadnięcia. Trwałe zniszczenie wiązką promieniowania laserowego mieszka włosowego i znajdującej się w nim cebulki jest możliwe tylko w anagenie. Mniej więcej w okresie od trzeciego do czternastego dnia po zabiegu epilacji, mieszek włosowy obumiera, w konsekwencji czego włos wypada. Po pierwszym zabiegu zazwyczaj redukujemy ilość owłosienia o ok. 15-20% a włosy, które odrastają są dużo delikatniejsze.Największą zaletą lasera LINSCAN jest jego wysoka moc, niesamowita wydajność oraz całkowity brak dolegliwości bólowych. To ostatnie sprawia, że urządzenie może być z powodzeniem stosowane do usuwania włosów nawet z bardzo delikatnych okolic, takich jak uszy, twarz czy miejsca intymne.

Będzie gładko z laserem diodowym

Około 2 tygodnie przed epilacją laserem diodowym unikamy słońca, kuracji kwasami i retinolem. Nie idziemy też na zabieg prosto z intensywnych ćwiczeń (bo wtedy zwiększa się ryzyko przegrzania naskórka). Przed zabiegiem włosy powinny być ogolone. Depilacja laserowa to zabieg polegający na skierowaniu wiązki lasera na skórę w celu zniszczenia mieszka włosowego a co za tym idzie zlikwidowanie włosa. Kiedy laser uderza w melaninę w mieszkach włosowych, wywołuje reakcję, która ostatecznie prowadzi do zniszczenia mieszka włosowego. Z biegiem czasu i po kilku zabiegach – które zawsze powinny być indywidualnie dopasowane podczas konsultacji – włosy odrastają coraz rzadziej i są delikatniejsze, aż w końcu całkowicie przestaną rosnąć.Po zakończeniu całej terapii laserowej szacowana skuteczność to 98,8% zlikwidowanych włosów. Co oznacza, że pozostają tylko pojedyncze i bardzo delikatne włoski.Przeciętnie, seria zabiegów laserowego usuwania owłosienia, potrzebna do uzyskania pożądanego efektu, powinna składać się z 4 do 8 wizyt. Jednak liczba ta zależna jest od czynników takich jak: płeć, wiek, gospodarka hormonalna, fazy rozwoju włosów, fototypu skóry oraz ilości melaniny w mieszku włosowym. Zabiegi powtarza się w odstępach 4-6 tygodniowych. Systematyczne kontynuowanie terapii (i przestrzeganie ustalonych terminów wizyt) jest warunkiem koniecznym, aby uzyskać i utrzymać spektakularne efekty.

Bezpieczne piękno – wybieraj mądrze!

Zazwyczaj wybierając metodę depilacji skupiamy się włącznie na tym, żeby była skuteczna i bezbolesna. Ale technologie laserowe to nie zabawa – nieumiejętnie stosowane mogą bardzo zaszkodzić. Równie ważny jak urządzenie jest profesjonalizm osoby, która go obsługuje. Powinna być gruntownie przeszkolona, doświadczona i musi znać dokładnie zarówno technologię maszyny jak i fizjologię człowieka – słowem: musi to być specjalista! Laser diodowy LINSCAN posiada inteligentne oprogramowanie i Intuicyjny panel dotykowy – mamy tu bardzo prostą i przejrzystą obsługę pulpitu. Operator ma tu za zadanie określenie aspektów klinicznych (fototyp skóry, kolor i grubość włosów), natomiast dobór parametrów technicznych (fluencja oraz czas trwania impulsu) jest realizowany automatycznie przez wbudowane oprogramowanie, nie wykluczając zmiany parametrów przez operatora. I na koniec warto podkreślić – laser diodowy LINSCAN to urządzenie praktyczne i kompaktowe. Zmieści się nawet w niewielkim gabinecie. Nowoczesny laser diodowy to najlepsze efekty ale i pewność całkowitego bezpieczeństwa w trakcie i po zabiegu. W końcu nasz komfort i zdrowie to rzeczy absolutnie bezcenne!

LINSCAN to najefektywniejszy laser diodowy do epilacji

Zapisz się do Newslettera BTL Estetyka
RODO

www.jackvision.pl