Laser FOTONA StarWalker - pogromca tatuaży - BTL

Laser FOTONA StarWalker – pogromca tatuaży

05.03.2021

Kolorowe i jednobarwne, te już niechciane i te nieudane. Klasyczne tatuaże i makijaż permanentny – wszystko to zniknie jak sen. I to w dodatku bez żadnego śladu. Co więcej: usuwanie tatuaży to zaledwie jedna, z wielu niezwykłych specjalności lasera FOTONA StarWalker. To urządzenie ma naprawdę olśniewające możliwości!

Ultrawydajny system laserowy Pico-Nano-KTP, 4 długości fali laserowej, technologia Dopasowanego Impulsu Laserowego ASP, Vacuum Cell zapewniające perfekcyjną jednolitość wiązki laserowej, dwukanałowy układ kontroli energii EFC i 14 trybów pracy. Brzmi jak szyfr? Sprawdźmy co to wszystko tak naprawdę oznacza.

Po pierwsze: system laserowy trzeciej generacji StarWalker® (https://www.btlestetyka.pl/fotona-starwalker) to najbardziej zaawansowany system laserowy na świecie i to jest wyraźnie odczuwalne zarówno dla nas użytkowników jak i dla naszych pacjentów – mówi dr n.med. Magdalena Łopuszyńska.

Laser FOTONA StarWalker uderza z nieosiąganą dotąd mocą fali fotoakustycznej. Emituje wysoką moc w bardzo krótkim impulsie. Doprowadza do gigantycznej eksplozji, mierzonej w piko-, nano-, mili- oraz mikrosekundach. W ten sposób skutecznie usuwa wszystkie barwy tatuaży (radzi sobie nawet z najtrudniejszymi pigmentami) i jest równie skuteczny w leczeniu opornych przebarwień. Do tego łączy on dwie technologie (Frac-TAT™) dla skutecznego usuwania nawet najgłębiej położonych tatuaży, o skomplikowanym składzie chemicznym i dużych ilościach barwnika – wyjaśnia specjalistka. Fotona łączy dwie technologie dla skutecznego usuwania nawet najgłębiej położonych tatuaży, o skomplikowanym składzie chemicznym i dużej ilości barwnika.

Podwójna moc

Technologie Frac-TAT™ to bardzo istotna cecha tego niezwykłego lasera. Ich działanie składa się z dwóch etapów. Etap 1 czyli tryb lasera frakcyjno-ablacyjnego, który tworzy w skórze niewidoczne gołym okiem mikro-otwory. Niczym mikroskopijne tunele będą one odprowadzać gaz i parę wodną uwalniane podczas właściwego zabiegu usuwania pigmentów. Dzięki temu nie dojdzie do tzw. efektu mrożenia – bez tuneli zbierający się na skutek działania lasera gaz blokowałby działanie impulsów drugiego etapu – czyli MaQX.

Impuls MaQX daje silny efekt fal fotoakustycznych. Sekwencja impulsów kumuluje energię tam, gdzie znajdują się barwniki i rozbija je na mniejsze cząsteczki. Uzyskane chromofory są tak małe, że organizm, poprzez układ limfatyczny i białe krwinki usuwa je szybko i w sposób całkowicie naturalny. Podobny proces usuwania obcych chromoforów odbywa się naturalnie, bez użycia lasera, ale jest on bardzo powolny. To właśnie dlatego tatuaże bledną z czasem. Zabiegi laserowe mocno przyspieszają ten proces – pozwalając pozbyć się niechcianego wzoru (czy makijażu) już po kilku krótkich sesjach. Skuteczność zabiegu jest większa w przypadku ciemnych barwników, ponieważ lepiej absorbują one światło laserowe. Innowacja lasera StarWalker® i impulsu MaQX polega na tym, że skumulowana jest potężną energię 10J i w krótkich nanosekundowych sekwencjach (kumulacja jeszcze krótszych impulsów pikosekundowych) działają również doskonale na jaśniejsze pigmenty – zielone, niebieskie, żółte ­- bez uszkodzenia otaczających je tkanek, mimo podobnej barwy melaniny w skórze i hemoglobiny we krwi. Po każdym zabiegu niechciany tatuaż (lub makijaż permanentny) jest coraz jaśniejszy, aż w końcu po prostu staje się niewidoczny. Problem po prostu znika!

Dobra długość

FOTONA StarWalker® oferuje cztery rodzaje fal, każda z nich działa na określony kolor barwnika w tatuażu. Dzięki takiemu połączeniu – ten laser naprawdę „wymazuje” tatuaże. Żadnych śladów, blizn czy bólu. Doskonałe opinie pacjentów i lekarzy są tu jak najbardziej na miejscu. A jak się ma długość fali do koloru?

  • Fala o długości 1064 nm Nd: YAG – jest przeznaczona dla ciemnych pigmentów (czerń, brąz, granat),
  • Fala o długości 532 nm KTP jest odpowiednia do likwidowania barwników czerwonych, fioletowych i pomarańczowych,
  • Fala o długości 650 nm nadaje się dla barwników zielonych,
  • Fala o długości 585 nm sprawdza się najlepiej do usuwania pigmentów błękitnych.

Laser, który potrafi więcej

FOTONA StarWalkerspecjalizuje się w usuwaniu tatuaży oraz wszelkiego rodzaju przebarwień skóry, odbarwień, melasmy, plam soczewicowatych a także objawów fotostarzenia się. Do tych, absolutnie unikalnych właściwości dodajmy jeszcze likwidowanie

zmian naczyniowych – czyli „pajączków”, żylaków czy rumienia oraz leczenie trądziku różowatego. To urządzenie sprawdza się także w usuwaniu owłosienia, brodawek a nawet leczeniu grzybicy paznokci. Uelastycznia skórę i niweluje blizny oraz rozstępy. Skutecznie zwęża także rozszerzone pory, redukuje łojotok i trądzik pospolity o lekkim i umiarkowanym natężeniu. Robi wrażenie, prawda? – Na koniec trzeba docenić jego elegancki design. Ten laser zdobył nawet prestiżową nagrodę przyznawaną za największe osiągnięcia we wzornictwie przemysłowym! Dla praktykującego lekarza ważne jest też to, że StarWalker jest lekki. Naprawdę niczym nie przypomina laserów starszych generacji – podkreśla dr n.med. Magdalena Łopuszyńska.

Zapisz się do Newslettera BTL Estetyka

RODO

www.jackvision.pl