Laserowy lifting | sposób na opadające powieki | laser frakcyjny | BTL

Laserowy lifting powiek – nowe oblicze odmładzania

08.05.2019

Laserowy lifting powiek jest niezwykle korzystną dla klientek procedurą, gdyż jeszcze nie tak dawno, gdy zależało nam na wykonaniu zabiegu, który skutkowałyby wyraźnym uniesieniem powiek i odmłodzeniem rysów twarzy, konieczne było przejście przez skomplikowane i wyczerpujące procedury medyczne. Rozwój technologii laserowej pozwolił na wprowadzenie znaczących zmian w tym zakresie. Wprowadzenie laseroterapii do zabiegów medycyny estetycznej sprawiło, że możliwe stało się przeprowadzenie bezoperacyjnego liftingu powiek. Jest to procedura cechująca się niezwykle niskim poziomem inwazyjności, który jest niemal równy zera. Dzięki temu ryzyko powikłań oraz jakichkolwiek skutków ubocznych po zabiegu jest minimalne, a regeneracja i okres rekonwalescencji są niezwykle krótkie.

Wykonanie laserowego liftingu powiek

Jeśli chcemy wykonać u siebie laserowy lifting powiek, to niezwykle istotne będzie znalezienie doświadczonego w tym zakresie specjalisty, który pracuje na nowoczesnym sprzęcie zabiegowym, takim, jak chociażby urządzenia z rodziny Fotona.

Zabieg, na który się decydujemy polega w tym wypadku na odparowaniu powierzchownych warstw naskórka, z zastosowaniem nowoczesnej technologii laserowej, które dostępne są w laserach erbowo-yagowych firmy Fotona. Z kolei w drugim etapie przeprowadza się podgrzanie głębokich warstw skóry. Takie oddziaływanie sprawia, że w skórze dochodzi do intensywnej przebudowy włókien kolagenowych, jak również pobudzana jest produkcja nowych. Jednocześnie dochodzi do złuszczenia naskórka. Dzięki poddaniu skóry takiej intensywnej stymulacji doprowadzamy do jej intensywnej regeneracji oraz odmłodzenia, poprzez przywrócenie dawnego poziomu jędrności.

Procedura laserowa wymaga specjalnych środków bezpieczeństwa. Przede wszystkim w czasie zabiegu pacjent przez cały czas musi mieć oczy zasłonięte specjalnymi osłonami, które chronią je przed działaniem światła lasera. Z uwagi na fakt, iż zabieg może powodować ból lub znaczny dyskomfort, to w czasie przygotowań do jego wykonania specjalista nakłada na skórę pacjenta specjalny krem o działaniu znieczulającym.

cera kobieta

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Bezoperacyjny laserowy lifting powiek wykonany z zastosowaniem nowoczesnych urządzeń, takich jak lasery Fotona, to procedura skuteczna i sprawdzona, pozytywnie wpływająca na poprawę poziomu estetyki i ogólnego wyglądu powiek zarówno górnych, jak i dolnych. Zastosowanie tego zabiegu jest wyjątkowo polecane w sytuacjach, gdy pacjentowi zależy na: poprawie napięcia skóry, podniesieniu opadającej powieki górnej, dokonaniu redukcji zmarszczek w obrębie powiek górnych oraz dolnych, czy wygładzeniu skóry w okolicach oczu i na powiekach. Ten nowoczesny zabieg sprawia, że każdy z tych efektów można osiągnąć bez konieczności kładzenia się na stole operacyjnym.

Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu?

Zabiegi laserowe są stosunkowo bezpieczne, jednak mimo wszystko nie mogą zostać wykonane u każdego pacjenta. W niektórych przypadkach konieczne jest odłożenie ich w czasie lub konsultacja z lekarzem prowadzącym leczenie naszych schorzeń. Laserowy lifting powiek nie może być wykonany: u osób leczących się z powodu schorzeń onkologicznych, kobiet ciężarnych i karmiących piersią, osób ze skłonnościami do tworzenia się bliznowców, u osób, u których występują problemy z krzepliwością krwi. Oprócz tego zabieg odracza się w przypadku, gdy na skórze występują aktywne stany zapalne, osoba była leczona retinoidami – odczekać należy pół roku. Należy również odczekać 2 tygodnie od zakończenia antybiotykoterapii, czy po odstawieniu ziół i leków o działaniu światłouczulającym. Zadaniem lekarza-specjalisty, do którego zgłaszamy się na zabieg jest wykluczenie wszelkich przeciwwskazań, jak również podanie pacjentowi odpowiednich zaleceń, na czas przygotowania do zabiegu. Procedur laserowych nie wykonuje się również na opalonej skórze.
Skóra po zabiegu i jej rekonwalescencja

Omawiany zabieg, czyli laserowy lifting powiek, wyróżnia się niskim poziomem inwazyjności. Oznacza to więc, że wszelkie skutki uboczne czy powikłania po jego wykonaniu nie występują lub są niewielkie. Bezpośrednio po zabiegu, w tym samym dniu na skórze może być widoczne zaczerwienienie oraz delikatny obrzęk. Na drugi dzień z kolei pojawiają się na jej powierzchni niewielkie strupki, które są skutkiem działania wiązki lasera. Są to jednak niewielkie i mało dokuczliwe objawy, które samoistnie i całkowicie ustępują w czasie od 5 do 7 dni.

Jeśli wykonamy u siebie laserowy lifting powiek, to pierwsze wymierne efekty zaobserwujemy już po upływie jednego tygodnia, z kolei w kolejnych dniach dostrzeżemy już efekt optymalny. W kolejnych 4-5 miesiącach dojdzie do całkowitego przebudowania skóry w obrębie powiek.

Lasery Fotona

Jak wiele zabiegów należy wykonać?

Dla uzyskania optymalnego efektu nie wystarczy jeden zabieg. W zależności od stanu skóry pacjenta, jak również poziomu zaawansowania problemu, z jakim chce on sobie poradzić z wykorzystaniem lasera specjalista zaleca wykonanie o 1 do 4 zabiegów w serii. Przy czym jeden jest rzadkością i wykonuje się go raczej u osób młodszych. Pomiędzy kolejnymi zabiegami skóra musi mieć czas na regenerację, w związku z czym przeprowadza się je w 6- tygodniowych odstępach czasu. Laserowy lifting powiek przeprowadzany w serii wymaga od pacjentów stałego stosowania się do zaleceń specjalisty, również pomiędzy kolejnymi zabiegami.

Zabieg nie wymaga wielkich nakładów czasu. Przygotowanie do zabiegu zajmuje około pół godziny, gdyż tyle musimy odczekać po nałożeniu kremu znieczulającego na skórę. Dopiero po tym czasie zaczyna on działać i można przystąpić do laseroterapii. Sam zabieg zajmuje natomiast od 30 do 45 minut.

Laserowy lifting powiek – skuteczność i bezpieczeństwo

Laserowy lifting powiek wykonywany najnowocześniejszymi laserami Fotona jest zabiegiem nowoczesnym, który wyróżnia się wysokim poziomem bezpieczeństwa i niską inwazyjnością. Pacjenci, którzy się mu poddają nie muszą obawiać się skutków ubocznych, czy powikłań. Wszelkie objawy po jego wykonaniu są niewielkie i same ustępują najdalej po kilku dniach. Oprócz tego należy zwrócić uwagę na wręcz nieprzeciętny poziom skuteczności zabiegów wykorzystujących technologię laserową. Efekty, jakie udaje się dzięki nim osiągnąć mogą utrzymywać się latami, sprawiając, że skóra wygląda zdecydowanie młodziej i promienniej. Zdaniem pacjentów, którzy zdecydowali się na taki bezinwazyjny lifting nowoczesnym sprzętem zabieg jest godny polecenia, gdyż daje niezwykłe wręcz rezultaty, sprawiając że skóra okolicy oczu wygląda zdecydowanie młodziej, a dodatkowo na pochwałę zasługuje niezwykle krótki proces gojenia się, podnoszenie, lifting powiek jest jak najbardziej bezpieczny.

Zabiegi wykorzystujące technologie laserową uznawane są obecnie za jedne z najbezpieczniejszych w medycynie estetycznej, a jednocześnie niezwykle skuteczne. Każdy zabieg musi być poprzedzony szczegółowym wywiadem i ustaleniem szczegółowego schematu leczenia występujących indywidualnie u pacjenta problemów skórnych. Każdy z nas jest inny, tak więc i zabiegi laserowe muszą zostać odpowiednio dopasowane do potrzeb konkretnego pacjenta.

Zapisz się do Newslettera BTL Estetyka
RODO

www.jackvision.pl