Opadające powieki - laser czy skalpel ? - BTL

Opadające powieki – laser czy skalpel ?

06.11.2021

Okolica oka to jeden z najbardziej newralgicznych obszarów naszej twarzy. Z jednej strony: poznając kogoś patrzymy po pierwsze na jego oczy, nawiązujemy kontakt wzrokowy. Z drugiej: skóra tutaj jest delikatna i ma niewiele tkanki podskórnej przez co najszybciej się starzeje. A opadające powieki bez litości zdradzają wiek i nie dają się ukryć. Ale na szczęście nawet z nimi można dojść do ładu.

 

Nadmiar i wiotkość skóry na powiekach to nie tylko defekt urodowy ale często także przypadłość ograniczająca pole widzenia i sprawiająca, że zaczynamy mrużyć oczy lub nienaturalnie odchylać głowę. To z kolei może powodować kolejne dolegliwości, takie jak chociażby: asymetryczne napięcia w mięśniach czy bóle głowy.

Opadanie powiek najczęściej związane jest z postępującymi procesami starzenia, kiedy to fizjologicznie zmniejsza się produkcja kolagenu i elastyny a skóra i mięśnie tracą swoją sprężystość. Powieki stają się ciężkie, skóra jest pomarszczona i wiotka, pojawiają się także kurze łapki i worki pod oczami. Niestety także wielogodzinne przebywanie przed komputerami oraz wpatrywanie się w ekrany smartfonów bardzo niekorzystnie wpływa na kondycję i wygląd zarówno samych oczu jak i skóry wokół nich. A kto z nas jest od tego wolny w dzisiejszych czasach?

cera kobieta

Siostro skapel!

Jednym z najbardziej popularnych zabiegów na opadające powieki jest procedura chirurgiczna. Jest skuteczna i daje spektakularne efekty jest to jednak operacja i nie każdy może lub chce się na nią zdecydować. Blefaroplastyka to zabieg efektowny, dający rezultat odmłodzenia wyglądu całej twarzy o kilka lat. Przy pomocy skalpela można wykonać korektę powiek górnych, dolnych lub obu jednocześnie w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. W przypadku opadających powiek górnych wykonuje się nacięcie w fałdzie powiekowym – naturalnym zagłębieniu na powiekach, a następnie wycina nadmiar skóry i modeluje mięsień okrężny oka. Blizny po takim cięciu są niemal niewidoczne. Efekty są trwałe jednak taka operacja jest terapią inwazyjną i obarczoną ryzykiem powikłań.

Światło w oczach

Rozwój technologii i wprowadzenie niezwykle zaawansowanych urządzeń do obszarów medycyny estetycznej sprawiło, że chirurgia plastyczna w przypadku tego problemu zaczyna schodzić na drugi plan. Poprawię napięcia i obkurczenia skóry powiek uzyskujemy dziś coraz częściej dzięki terapii laserem erbowo-yagowym. Zabieg jest całkowicie bezpieczny a poza tym bezbolesny. W przeciwieństwie jednak do chirurgicznej blefaroplastyki gdzie zazwyczaj wykonuje się jeden zabieg, lifting laserowy powiek wymaga kilku powtórzeń. Bonusem natomiast jest, że zabieg ten poprawia również jędrność skóry powiek i generalnie jest niezwykle skuteczny, jeśli zrobi się go w początkowej fazie opadania powiek. Skóra jest wówczas jeszcze bardzo podatna na stymulację i zabieg nie tylko likwiduje istniejący defekt, ale także wpływa na przyspieszenie naturalnych procesów odnowy. Skóra staje się bardziej gęsta, sprężysta i dłużej zachowuje młodość, oko jest bardziej otwarte a twarz wygląda na wypoczętą i zdrowszą. Śmiało można powiedzieć, że laserowa korekcja powiek to jeden z najpopularniejszych i najbardziej spektakularnych zabiegów medycyny estetycznej.

Zakrycie łysienia

Laser przyszłości

Laserowy lifting powiek wykonywany najnowocześniejszymi laserami Fotona to jedna z najskuteczniejszych metod korekty opadających powiek. Terapia SmoothEye Fotona może być wykonana na powiece górnej i dolnej. Przeprowadza się ją od strony zewnętrznej na powierzchni skóry oraz od strony wewnętrznej, na błonie śluzowej obu powiek. Ta ostatnia procedura nosi nazwę edoliftingu powiek i lekarz wykonuje ją z zastosowaniem miejscowego nawilżenia i znieczulenia oczu (krople do oczu). Gałki oczne są chronione przed światłem lasera specjalistycznymi osłonami. Zabieg wykorzystuje specjalny nieablacyjny tryb laserowy: SMOOTH. Dochodzi do natychmiastowego skrócenia włókien kolagenowych w tkankach (w tym w błonie śluzowej) a następnie także ich stopniowej przebudowy i tworzenia nowych, sprężystych włókien. Seria 3 zabiegów daje rezultaty porównywalne do operacji plastycznej. Dodatkowo skóra okolic oczu ulega pogrubieniu i zagęszczeniu oraz zlikwidowane zostają zmarszczki (w tym kurze łapki) a kącik oka jest delikatnie uniesiony. Skóra jest rozjaśniona i jednolita.

 

Warto podkreślić, że ta kuracja laserowa poza samą korektą wiotkiej skóry powiek jest również intensywną stymulacją przywracającą skórze gładkość i poziom jędrności z czasów młodości. Pierwsze efekty uniesienia powiek widać mniej więcej po tygodniu, na pełen rezultat przebudowy i odmłodzenia trzeba tu jednak poczekać kilka miesięcy. Zabiegi wykorzystujące technologie laserowe Fotona w medycynie laserowej należą do najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych, ale każdorazowo powinny być dopasowane do potrzeb i warunków pacjenta oraz skonsultowane ze specjalistą.

Zapisz się do Newslettera BTL Estetyka
RODO

www.jackvision.pl