PURISMA - lifting plazmowy powiek i wiele więcej! - BTL


PURISMA – lifting plazmowy powiek i wiele więcej!

17.09.2019

Zabiegi na opadające powieki należą do tych najbardziej pożądanych na rynku. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni poszukują rozwiązania, które odmłodzi ich spojrzenie, ale nie będzie wiązało się z zabiegiem chirurgicznym. Niesamowite efekty przynosi PURISMA, urządzenie do liftingu plazmowego powiek. Plazmo-lifting powoduje uniesienie i wygładzenie powiek już po pierwszym zabiegu. Ale to nie koniec możliwości PURISMY. Maszyna jest stosowana w medycynie estetycznej do usuwania zmarszczek, przebarwień, blizn, rozstępów, łagodnych zmian skórnych. W dermatologii wspiera leczenie trądziku i stanów zapalnych. W wersji bankietowej daje efekt łagodnego liftingu i odmłodzenia.

Oczy są zwierciadłem duszy, czy także mówią prawdę o naszym wieku? Chyba tak, bo gdy skóra wokół oczu zaczyna się marszczyć i wiotczeć, mamy ochotę coś z tym zrobić. Patrząc na siebie, przecież najczęściej patrzymy sobie właśnie w oczy.

Co można zrobić, gdy powieki opadają, marszczą się i wiotczeją?

Lifting plazmowy PURISMA zastępuje tradycyjny, chirurgicznych lifting powiek. Już po pierwszym zabiegu unosi opadające powieki, wygładza skórę na dolnych i górnych powiekach, także na częściach ruchomych. Powoduje odmłodzenie spojrzenia i w efekcie poprawę ogólnego wyglądu całej twarzy.  Plazmo-lifting nie jest zabiegiem inwazyjnym – drobne mikro-strupki w miejscach koagulacji schodzą w ciągu tygodnia. To dużo mniejsza uciążliwość niż szwy i blizny po zabiegu chirurgicznym! Nie wymaga specjalnych przygotowań, a lista przeciwwskazań jest bardzo krótka.

Co ważne, zabieg plazmowy PURISMA nie wiąże się z ryzykiem powikłań, które mogą występować po chirurgicznej blefaroplastyce. Dlatego jest doskonałą alternatywą dla skalpela! Nie ma np. ryzyka rozejścia się ran, asymetrii, niedomykania powiek, przykurczów, blizn przerostowych itp. Praktycznie po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności, a strupki wielkości 1mm przykryć podkładem dermatologicznym.

 • EFEKTY – widoczne po pierwszym zabiegu
 • BEZPIECZEŃSTWO – lifting powiek bez skalpela czy lasera
 • OSZCZĘDNOŚĆ CZASU – bez wyłączenia z aktywności i długiej rekonwalescencji
 • SPRAWDZONE KLINICZNIE – bez bólu, bez ran, bez ryzyka blizn, przebarwień
 • PRECYZJA – wybiórcza koagulacja tkanek tworzących zmarszczki z jednoczesnym obkurczeniem wiotkiej skóry

PURISMA ma wiele zastosowań w medycynie estetycznej i dermatologii, a także w kosmetologii. Wykorzystuje w swoim działaniu plazmę, czyli zjonizowaną formę gazu.

TAJEMNICZA PLAZMA, CZYLI CZWARTY STAN SKUPIENIA

Plazma to czwarty stan skupienia, po cieczy, ciele stałym i gazie. Powinna być nazywana pierwszym stanem materii, ponieważ buduje niemal 99% Wszechświata. Mimo tak powszechnego występowania w kosmosie, nie mamy z nią do czynienia na co dzień. Z plazmy składają się przede wszystkim gwiazdy, w tym nasze Słońce. Na ziemi łatwo ją zaobserwować w kulach plazmowych, urządzeniu, które wynalazł słynny konstruktor Nikola Tesla. Choć kula plazmowa Tesli nie ma praktycznego zastosowania, fascynuje dzieci i dorosłych, a nam pozwala zobaczyć, jak plazma przewodzi prąd. Wystarczy sobie przypomnieć jarzące się wstęgi, które powstają w kuli po dotknięciu klosza. W większej skali kanały plazmowe powstają w czasie burzy w momencie uderzeń piorunów. Takie mikro-wiązki plazmy są wykorzystywanie w medycynie.

ZASTOSOWANIA PLAZMY W MEDYCYNIE

Technologia plazmowa rozwija się dynamicznie, ponieważ „czwarty stan skupienia” to niemal idealny przewodnik, pożądany w medycynie. Urządzenia plazmowe mają stosunkowo proste działanie: zamieniają powietrze, które jest dobrym izolatorem, w przewodzącą energię plazmę. Silnie zjonizowany gaz, powstający między końcówką urządzenia a powierzchnią skóry, przewodzi energię bezdotykowo – poprzez łuk przypominający mikroskopijne pioruny albo wstęgi w lampie plazmowej. Przekształcona w ciepło energia z milimetrową precyzją odparowuje niepożądane zmiany skórne, zmarszczki, niedoskonałości. Koagulacja wybranych tkanek działa także obkurczająco na skórę i pobudza jej regenerację, co jest pożądane w zabiegach odmładzających i naprawczych.

URZĄDZENIE PURISMA

 • Proste i bezpieczne w użyciu urządzenie PURISMA zostało zaprojektowane do plazmowego odmładzania skóry.
 • PURISMA, wykorzystując jony w powietrzu, tworzy mikroplazmę, która służy do sublimacji włókien powierzchniowych.
 • Wysokiej jakości sprzęt PURISMA jest stosowany do bezoperacyjnego liftingu powiek, zastępując chirurgiczną blefaroplastykę.
 • PURISMA ma szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej: pozwala pozbyć się zmarszczek wokół oczu, ust, napina wiotką skórę, poprawia koloryt, napięcie i jędrność skóry, usuwa przebarwienia.
 • Urządzenie do zabiegów plazmowych jest skuteczne w leczeniu blizn, rozstępów, a także zastępuje skalpel czy laser podczas usuwania łagodnych zmian skórnych, kurzajek itp.

Urządzenie PURISMA wyposażone jest w dwa rodzaje aplikatorów, co zwiększa możliwości działania.

APLIKATOR JET

Kwadratowa, ceramiczna końcówka PURISMA JET jest stosowana do zabiegów kosmetycznych i terapeutycznych. Oddziałuje bezdotykowo na duże powierzchnie, powodując poprawę kolorytu, zwiększenie napięcia skóry (soft-lifting), a także obkurczenie porów skóry, redukcję łojotoku. Rozjaśniona skóra od razu zyskuje zdrowy blask. W zabiegach terapeutycznych PURISMA JET niszczy bakterie i grzyby, jest więc polecana w leczeniu trądziku, stanów zapalnych towarzyszących np. atopii. Zabiegi aplikatorem JET są bezinwazyjne i mogą być wykonywane codziennie. Należą do grupy zabiegów lunchowych.

APLIKATOR SPOT

Aplikator SPOT jest uzbrajany w dwa rodzaje igieł.
1. Igła okrągła (Round-needle) ma zastosowanie zewnętrzne. Nie wprowadza się jej do skóry, wyładowania iskrowe powstają bezdotykowo między jej końcówką a powierzchnią skóry lub po dotknięciu naskórka. Ten rodzaj aplikatora wskazany jest do liftingu powiek oraz redukcji zmarszczek wokół ust, oczu, na policzkach. Zabieg obkurcza wiotką skórę np. podbródka, usuwa przebarwienia, łagodne zmiany skórne, leczy blizny przerostowe i rozstępy. W terapiach dermatologicznych aplikator SPOT z igłą okrągłą leczy punktowo zmiany zapalne towarzyszące trądzikowi.
2. Igła cienka (Fine-needle) może być także stosowana bezdotykowo. Powstający między jej końcówką a skórą łuk elektryczny odparowuje niepożądane tkanki i obkurcza skórę. Ma wtedy zastosowania podobne jak igła okrągła. Może być jednak wprowadzana do naskórka na głębokość 0.5 mm. Zabieg oddziałuje wtedy na głębsze warstwy skóry – pobudza produkcję kolagenu i elastyny, Energia emitowana przez PURISMĘ rozbija istniejącą strukturę molekularną i pobudza tworzenie nowych tkanek. Metodę stosuje do leczenia blizn zanikowych oraz redukcji zmian torbielowatych towarzyszących trądzikowi.

Zalety technologii PURISMA:

 • Odparowanie i koagulacja niepożądanych tkanek (blizny, rozstępy, łagodne zmiany) – procedura bez krwawienia, szwów, długotrwałej rekonwalesncencji
 • Obkurczanie wiotkiej i „luźnej” skóry
 • Bezinwazyjna i skuteczna dezynfekcja
 • Przyspieszone gojenie ran
 • Działanie przeciwzapalne i przeciwświądowe

WSKAZANIA DO ZABIEGU

Procedura PURISMA SPOT

 • Pomarszczone, wiotkie, opadające powieki (alternatywa dla chirurgicznego liftingu powiek)
 • Zmarszczki na twarzy, szczególnie wokół ust (tzw. zmarszczki palacza) i oczu (kurze łapki)
 • Wiotka i pomarszczona skóra podbródka
 • Rozstępy i blizny (potrądzikowe, pooperacyjne, pozapalne, pourazowe, po cesarskim cięciu)
 • Łagodne zmiany skórne (m.in. brodawki, włókniaki, kępki żółte)
 • Kurzajki i opryszczka wargowa
 • Rogowacenie słoneczne
 • Piegi, przebarwienia epidermalne (występujące w naskórku)
 • Stany zapalne towarzyszące trądzikowi, także w wersji torbielowatej

 

Procedura PURISMA JET

Tłusta skóra, łojotok i rozszerzone ujścia gruczołów łojowych (rozszerzone pory)

 • Objawy starzenia i wiotkości skóry
 • Niejednolity koloryt, szara i matowa cera
 • Trądzik i stany zapalne przy AZS (działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i przeciwwirusowe)
 • Wsparcie innych terapii poprzez zwiększenie wchłaniania kosmetyków i leków (wzrost potencjału TDDS, czyli systemu przezskórnego podawania leków)

EFEKTY ZABIEGU

 • Uniesienie, obkurczenie i wygładzenie skóry powiek – blefaroplastyka bez skalpela
 • Spłycenie drobnych zmarszczek np. wokół oczu i ust
 • Napięcie i ujędrnienie skóry twarzy, szyi, podbródka
 • Redukcja rozstępów i blizn zarówno przerostowych jak i zanikowych
 • Usunięcie łagodnych zmian skórnych: brodawek, włókniaków, kępek żółtych, wszelkiego rodzaju rogowaceń
 • Redukcja piegów, plam posłonecznych i starczych oraz innych przebarwień epidermalnych (występujących w naskórku)
 • Odmłodzenie poprzez wzrost napięcia skóry, poprawę kolorytu i przywrócenie zdrowego blasku
 • Poprawa wchłaniania substancji aktywnych zawartych w kosmetykach do codziennej pielęgnacji
 • Zmniejszenie łojotoku i obkurczenie porów skóry
 • Poprawa stanu skóry trądzikowej, uspokojenie (wysuszenie) zmian zapalnych, zmniejszenie aktywności gruczołów łojowych
 • Redukcja stanów zapalnych towarzyszących np. atopowemu zapaleniu skóry
 • Usunięcie kurzajek

JAK WYKONYWAĆ ZABIEGI PLAZMOWE? PRZYGOTOWANIE, PRZEBIEG, ZALECENIA POZABIEGOWE

PRZED ZABIEGIEM

Ogromną zaletą plazmy jest to że nie wymaga specjalnych przygotowań. Bezdotykowe zabiegi głowicą PURISMA JET (o niskim ładunku elektrycznym) są zaliczane do ulubionych przez pacjentów zabiegów lunchowych, które można wykonywać nawet codziennie bez ograniczania normalnej aktywności. Przed zabiegiem oczyszcza się skórę z makijażu i nakłada na nią tonik oraz krem nawilżający. Dobre efekty daje zastosowanie serum z kwasem hialuronowym, który stanowi warstwę przewodzącą między skórą a urządzeniem.
Natomiast dla komfortu pacjentów przed zabiegami końcówką PURISMA SPOT wyposażoną w igłę stosujemy znieczulenie miejscowe. Po demakijażu na leczony obszar nakładamy krem znieczulający. Po 30 minutach zmywamy go ze skóry, stosujemy krem nawilżający i przystępujemy do zabiegu.

PRZEBIEG ZABIEGU

Zabiegi kosmetyczne głowicą PURISMA JET
/powierzchniowy lifting twarzy, leczenie stanów zapalnych, łojotoku, dezynfekcja skóry/

To całkowicie bezinwazyjny i bezbolesny, a nawet bezdotykowy zabieg. Kwadratowa, ceramiczna głowica PURISMA JET jest prowadzona bezdotykowo w odległości 1 mm od powierzchni skóry. Taki odstęp daje najlepsze efekty, ponieważ umożliwia odpowiednie rozprowadzenie energii za pośrednictwem plazmy, powstającej między skórą a urządzeniem. Energia oddziałuje terapeutycznie na duże powierzchnie. Daje – w zależności od potrzeb – efekt łagodnego odmłodzenia, oczyszczenia, dezynfekcji oraz przywraca równowagę jonową, co wpływa na lepsze napięcie skóry. Cera staje się rozjaśniona, napięta i zdrowsza.

 • Bezdotykowy zabieg wykonywany jest powoli.
 • Dzielimy twarz na 6 stref zabiegowych, w ich obrębie głowica pracuje liniowo.
 • Ponieważ na każdą strefę poświęcamy ok. 4-5 minut, zabieg trwa średnio pół godziny.
 • Efekt napięcia skóry widoczny jest od razu, dzięki zwiększonemu napięciu błon komórkowych. Pozostałe efekty są zauważalne do tygodnia po zabiegu.
 • Na finał na skórę nakładamy serum dobrane do potrzeb skóry. Ponieważ zabieg zwiększa wchłanianie substancji aktywnych, zyskujemy dodatkowo dogłębne odżywienie. Dla jeszcze lepszego efektu na finał można zastosować maskę kosmetyczną.

 

Zabiegi głowicą SPOT

PROCEDURA TOUCH /lifting powiek, napięcie wiotkiej skóry, redukcja zmarszczek/

Za pomocą procedury dotykowej TOUCH wykonujemy zabiegi kosmetyczno-medyczne, przede wszystkim lifting powiek, a także usuwamy zmarszczki i napinamy wiotką skórę np. podbródka, policzków czy szyi. Wykorzystujemy wtedy okrągłą igłę.

 • Do skóry pacjenta przykładana jest punktowo okrągła końcówka, przypominająca tępo zakończoną igłę. Nie jest ona w żaden sposób wprowadzana do skóry.
 • Głowica emituje ultra-krótkie impulsy, trwające mniej niż sekundę (0.2-0.8 sek.). Mikro-wiązka plazmy powoduje sublimację naskórka i jednoczesne obkurczenie skóry w miejscu działania. Wokół punktów sublimacji rozwija się proces regeneracji i odmładzania.
 • Punkty sublimacji są niewielkie, ich średnica nie przekracza 1mm. Nie występuje krwawienie, a otaczające tkanki pozostają nienaruszone. Dochodzi tylko do punktowego zbrązowienia naskórka. Punkty sublimacji powstają na obszarze zabiegowym liniowo, punktowo lub zygzakowo (w zależności od procedury zabiegowej).
 • W przypadku liftingu powiek punkty sublimacji pokrywają równomiernie dolne i górne powieki bez ograniczania ich ruchomości. Może ich być nawet 300 na każde oko. Usuwanie zmarszczek tzw. kurzych łapek to z kolei np. 60 impulsów na każde oko.

 

PROCEDURA ARC

/ lifting powiek i redukcja zmarszczek, usuwanie łagodnych zmian skórnych, przebarwień, blizn przerostowych, leczenie trądziku/

Procedura ta jest intensywniejsza od wcześniej opisanej metody TOUCH. Jak sama nazwa wskazuje ARC wykorzystuje wyładowanie iskrowe, tworzące łuk między urządzeniem a skórą. Stosujemy ją, aby wykonać bardziej intensywny lifting powiek, a także do usuwania włókniaków, brodawek i innych łagodnych zmian skórnych. Procedura ARC jest też wskazana w terapii przebarwień naskórkowych, blizn przerostowych, rozstępów oraz w punktowym leczeniu trądziku.

 • Dowolną igłę (zaokrągloną lub cienką) zbliżamy do skóry na odległość ok. 1 mm. Nie jest ona w żaden sposób wprowadzana do skóry, nawet jej nie dotyka.
 • Powstające między urządzeniem a skórą wyładowanie iskrowe jonizuje powietrze i tworzy plazmę, która bezdotykowo utlenia naskórek i odparowuje tkanki, których chcemy się pozbyć. Wokół punktów sublimacji przebiegać będzie proces regeneracji, który z czasem da napięcie i odmłodzenie skóry.
 • Każdy punkt „strzału” daje punktowe zbrązowienie. Nie występuje żadne krwawienie, tkanki są od razu skoagulowane. Siateczka takich punktów pokrywa miejsce zabiegowe.

PROCEDURA INJECT

/usuwanie blizn zanikowych, terapia rozstępów, leczenie trądziku torbielowatego, zagęszczanie i ujędrnianie skóry/

To najbardziej intensywny zabieg, podczas którego cienka igła wprowadzana jest iniekcyjnie do naskórka na głębokość 0.5 mm. Energia emitowana przez PURISMĘ intensywnie przebudowuje naskórek oraz pobudza produkcję kolagenu i remodeling skóry właściwej. Liczba impulsów zależy od wielkości obszaru poddawanego leczeniu. W przypadku blizn trądzikowych, które bardzo często mają charakter zanikowy, wykonuje się ok. 15-25 strzałów na bliznę. Metodę stosuje się punktowo w celu rozbicia i usunięcia zmian torbielowatych towarzyszących trądzikowi.

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU

Łagodny lifting, oczyszczenie i odmłodzenie twarzy (aplikator JET)
Zabieg nie wymaga specjalnego postępowania. Nie ma po nim żadnej rekonwalescencji. Efekt w postaci napięcia skóry i poprawy kolorytu widoczny jest od razu. W ciągu 3-4 dni widać efekty działania bakteriobójczego – stan zapalny zmniejsza się. Redukcja łojotoku i obkurczenie porów następuje w ciągu tygodnia.

Lifting powiek (aplikator SPOT)
Po zabiegu w miejscach sublimacji występują niewielkie strupki, które w zależności od intensywności zabiegu schodzą w ciągu 4-7 dni. Spokojnie można je przykryć makijażem, najlepiej podkładem dermokosmetycznym. Gdy odpadną, na lekko zaczerwienioną skórę stosujemy kremy przyspieszające regenerację i łagodzące rumień. Na drugi lub trzeci dzień po zabiegu może się też pojawić krótkotrwała opuchlizna. W okresie pozabiegowym – do 3 tygodni – niewskazane jest korzystanie z basenu, sauny czy opalania. Pamiętamy o standardowej ochronie UVA i UVB. Staramy się nie dotykać skóry, a do pielęgnacji stosujemy zalecone kremy.

Usuwanie zmarszczek (aplikator SPOT)
Aby nie doszło do zakażenia, po zabiegu staramy się nie dotykać miejsca zabiegowego. Stosujemy zalecone kremy gojące. Nie korzystamy z basenu, sauny, słońca. Nie moczymy nadmiernie skóry. Drobne strupki powinny odpaść w ciągu 2-3 dni.

Leczenie zmian skórnych, blizn i rozstępów oraz usuwanie przebarwień
W zależności od wybranej metody gojenie może trwać od kilku do kilkunastu dni. W tym czasie stosujemy kremy gojące, unikamy nadmiernego moczenia skóry. Rezygnujemy z długotrwałych kąpieli, basenu, sauny i opalania. Nie usuwamy strupków, czekamy aż same odpadną. Tylko wtedy mamy pewność, że proces gojenia i regeneracji przebiega bezpiecznie.

Leczenie trądziku
Ze względu na ryzyko zakażenia nie dotykamy leczonej skóry i rezygnujemy z makijażu. Stosujemy się do zaleceń dermatologa.

PRZECIWWSKAZANIA

 • Ciąża i karmienie piersią
 • Obecność stałych metalowych implantów w ciele
 • Nieuregulowana cukrzyca
 • Rozrusznik serca
 • Stan zapalny w miejscu wykonywania zabiegu
 • Padaczka i nadwrażliwość na światło

JAK CZĘSTO WYKONUJEMY ZABIEGI PLAZMĄ?

Lifting powiek za pomocą plazmy wykonujemy jednorazowo. Przy dużych zwiotczeniach zabieg można powtórzyć po 3-4 tygodniach. Terapia intensywna może składać się – w zależności od potrzeb – z 3-4 zabiegów.

Likwidacja zmarszczek to zabieg jednorazowy. Efekt finalny oceniamy po ok. 3 miesiącach. Wtedy można powtórzyć zabieg, jeśli takie są oczekiwania pacjenta.

Zabiegi na blizny przerostowe i rozstępy wykonujemy w serii co 4-6 tygodni.

Zabiegi na blizny zanikowe możemy powtarzać co 2 tygodnie do pożądanego efektu.

Trądzik wymaga współpracy z dermatologiem, liczba zabiegów ustalana jest indywidualnie, dopasowuje się ją do ogólnej terapii. Zabiegi końcówką JET mogą być wykonywane nawet codziennie

Łagodny lifting twarzy to procedura która może być wykonywana bardzo intensywnie, nawet codziennie. W tygodniu zaleca się nawet 3-4 zabiegi. Taką serię przy skórze suchej stosujemy trzykrotnie, a przy tłustej – nawet pięciokrotnie. Przy czym u wielu osób już 3-4 zabiegi dają zadowalające efekty.

Usuwanie brodawek, włókniaków, przebarwień i innych łagodnych zmian skórnych to z reguły procedura jednorazowa. Czasem wymaga powtórzenia, gdy zmiany są większe.

KORZYŚCI DLA TWOJEGO GABINETU

 • PURISMA umożliwia wykonywanie niechirurgicznego liftingu powiek, który jest popularny na rynku
 • Doskonała alternatywa dla blefaroplastyki – bez szwów, blizn, ryzyka powikłań
 • Wielość zastosowań – od lunchowego liftingu skóry, przez usuwanie przebarwień blizn, rozstępów, włókniaków i innych łagodnych zmian skórnych, po redukcję zmarszczek wokół ust, oczu i plazmolifting powiek.
 • Bezpieczne procedury bez skalpela
 • Szybkie terapie, dające dużą satysfakcję z efektów – w wielu przypadkach są to zabiegi jednorazowe
 • Zabiegi mogą być powtarzane w krótkich odstępach czasu, w zależności od oczekiwań pacjentów, bez dodatkowych przygotowań
 • Krótka lista przeciwwskazań
 • Zabiegi atrakcyjne cenowo dla pacjentów w porównaniu do chirurgicznego liftingu powiek i innych zabiegów odmładzających
 • Możliwość wykonywania codziennych zabiegów kosmetycznych i lunchowych
 • Zastosowanie dermatologiczne, wspierające leczenie trądziku, infekcji grzybiczych, bakteryjnych, stanów zapalnych, kurzajek itp.
 • Bez długiego okresu rekonwalescencji
 • Technologia tańsza w eksploatacji niż HIFU – bez kosztów kartridżów

 

Zapisz się do Newslettera BTL Estetyka

RODO

www.jackvision.pl