Trening idealny - BTL

Trening idealny

24.05.2021

Pandemia sporo zmieniła w naszym życiu. Także w kwestiach naszych przyzwyczajeń i codziennych zajęć. Pracujemy w domu, mniej się ruszamy, częściej zajadamy stres. A tymczasem regularna aktywność jest kluczowa ma ogromny wpływ nie tylko na wygląd ale także na psychikę. Jak się do niej zmotywować? Okazuje się, że bezwysiłkowe siłownie czyli urządzenia trenujące i wzmacniające mięśnie sprawdzają się w tym temacie idealnie. Nie tylko zachęcają do tradycyjnych ćwiczeń ale i przyspieszają ich efekty. A wiadomo – im lepiej się czujemy i wyglądamy, tym jesteśmy szczęśliwsi.

Większość z nas zauważa, że brak regularnego ruchu, dostępu do siłowni i wszystkie ograniczenia przemieszczania się, spowodowały pogorszenie naszej kondycji. Co więcej, coraz częściej podkreślamy, że wpłynęło to także negatywnie na nasze samopoczucie. Tkwiąc w depresji i przygnębieniu trudno się zmobilizować i zacząć dbać o ciało. I tak czujemy się gorzej i źle wyglądamy. To błędne koło można jednak i trzeba przerwać. Podpowiadamy kilka sprawdzonych i całkowicie bezpiecznych sposobów na skuteczne zmotywowanie się do aktywności.

To co lubisz

Wybierz to co sprawia ci radość. Najlepiej kilka różnych aktywności, tak żeby się nie znudzić. Wbrew pozorom poza siłownią mamy całe mnóstwo opcji – taniec, spacery bez celu, wspinaczkę, jogę w domu, rower – ważne, żeby to co robisz sprawiało ci przyjemność. Codziennie możesz robić coś innego. Co więcej: możesz robić przerwy na „mały ruch” w ciągu dnia – kilka przysiadów pomiędzy wysyłaniem kolejnych mejli, albo podczas mycia zębów – to też wysiłek, który przynosi korzyści! Nie musisz się zamęczać i cierpieć z powodu zakwasów. Badania pokazują, że taki niewielki wysiłek kilka razy dziennie także działa! Do tego skup się na zdrowym czystym, najlepiej roślinnym jedzeniu. Będziesz mieć energię, ładniejsza skórę i od razu poczujesz się lżej. Motywuj się wieczorem, pomyśl przed zaśnięciem jak fajnie jest czuć się młodziej i wyglądać atrakcyjniej. Przeanalizuj jak się czujesz tuż po ćwiczeniach. Jak wyglądają twoje emocje, czy świat wydaje się bardziej przyjazny? Ruch jest terapią – ćwiczenia mogą zwiększyć energię, zmniejszyć objawy depresji i lęku oraz zapobiegać przewlekłym chorobom. Aktywność wyzwala wydzielanie endorfin lub substancji poprawiających samopoczucie, które produkuje nasz organizm. Podczas ćwiczeń nasze tętno często rośnie. Serce pompuje więcej krwi bogatej w tlen i składniki odżywcze do mózgu – w tym do obszarów odpowiedzialnych za nasze emocje. Działa to też na poprawę naszej pamięci i koncentracji. No i niezaprzeczalnie: regularne ćwiczenia poprawiają jakość naszego snu.

Trening bez wyrzeczeń

Z tym kogo lubisz

Kiedy masz sympatycznego towarzysza codziennych ćwiczeń – trudniej jest się wykręcić. To po pierwsze. A po drugie – dzięki temu ten czas jest jeszcze przyjemniejszy. Więzi, odpowiedzialność i kontakt z ludźmi (oczywiście w dystansie jeśli to konieczne) to niesłychanie ważne rzeczy. Kiedy ćwiczysz z przyjaciółmi lub członkami rodziny, nie dość, że korzystasz na tym fizycznie – poprawiasz sobie też nastrój. No i odwracasz uwagę od wysiłku a co za tym idzie: często jesteś w stanie zrobić więcej i lepiej.

Tak jak lubisz

Nie zmuszaj się. Ćwicz tak jak lubisz. Szybko czy wolno – to twoja decyzja. Profesor Costas Karageorghis, specjalista od psychologii sportu podpowiada, żeby podczas ćwiczeń słuchać muzyki, którą lubimy. Według niego to rodzaj „legalnego narkotyku zwiększającego naszą wydajność”. Możesz nią dodać sobie energii, podkręcić tempo ale możesz też wyciszyć się i głęboko zrelaksować po sesji treningowej.

Korzystaj z technologii

Firma BTL oferuje nowatorskie urządzenia, które pomagają wyrzeźbić mięśnie, spalić tłuszcz, wymodelować ciało i poprawić kondycję – bezwysiłkowo! To idealne uzupełnienie tradycyjnej aktywności – efekty treningów widzimy szybciej, są lepsze a przy okazji mamy też opcję regeneracji i relaksu. Doskonale sprawdzają się także podczas kontuzji. Zabiegi na urządzeniach EMBODY i EMSCULPT efektami przypominają intensywny trening jednak – w trakcie sesji leżymy i relaksujemy się. Oba urządzenia bazują na HIFEM (High-Intensity Focused Electromagnetic Technology) – zaawansowanej technologii elektromagnetycznej
o wysokiej intensywności. Wywołuje ona wybiórczo (czyli w obszarach poddanych zabiegowi) ponad maksymalne skurcze mięśni. Dzięki temu pobudza: wzrost włókien kurczliwych, tworzenie nowych białek i rozrost włókien mięśniowych. Energia HIFEM jest skuteczna w rozbudowie mięśni, ponieważ potrafi wywołać i utrzymać przez wiele sekund takie supramaksymalne skurcze. Mówiąc najprościej „ćwiczy” mięśnie ze znacznie większą
mocą i częstotliwością niż jest to możliwe podczas jakiegokolwiek treningu. W trakcie jednego zabiegu (około 30 minut) energia HIFEM wywołuje ok. 20 tysięcy supramaksymalnych skurczów. Ponieważ w trakcie zabiegów mięśnie wykonują ponad maksymalne skurcze, mózg otrzymuje informację, że potrzebna będzie energia i to w ekstremalnych dawkach. Dlatego organizm uwalnia potężną ilość energii z najbliżej położonych komórek tłuszczowych. Uruchamiamy intensywną lipolizę. I tak dochodzi do spalenia tkanki tłuszczowej znajdującej się w sąsiedztwie kurczących się mięśni. Pierwsze rezultaty widać już po jednym zabiegu! Z kolei najnowsze dziecko marki BTL – EMSCULPT NEO poza rzeźbieniem i wzmacnianiem mięśni – spektakularnie redukuje podskórną tkankę tłuszczową. Czyli przyda się, jeśli pandemiczny tłuszczyk zaczął nam się wymykać spod kontroli. Połączono tu w jednym zabiegu – dwie terapie HIFEM+ i RF. Do rekordowego spalania tłuszczu dochodzi na skutek dwóch zjawisk: supramaksymalnych skurczów, wywoływanych przez HIFEM+ i termolipolizy indukowanej przez falę radiową. Wszystkie te zabiegi wykonywane są na różne partie ciała od brzuch przez pupę, uda po ramiona czy łydki. Perfekcyjne ciało i doskonały humor mogą być twoje szybciej niż myślisz. I osiągniesz to wszystko w wyjątkowo miły sposób. Wystarczy połączyć rozsądną aktywność z nowoczesną technologią. Chyba nie trzeba już nikogo namawiać?

Zapisz się do Newslettera BTL Estetyka
RODO

www.jackvision.pl