Urządzenia do ginekologii estetycznej - nowatorskie rozwiązania na intymne problemy - BTL

Urządzenia do ginekologii estetycznej – nowatorskie rozwiązania na intymne problemy

23.09.2021

Prywatne sprawy

Urządzenia do medycyny estetycznej pozwalają na bezbolesne, dyskretne i skuteczne pozbycie się intymnych dolegliwości. Zarówno tych medycznych jak i estetycznych. Jesteśmy całością – zdrowie i szczęście powinno dotyczyć wszystkich sfer naszego życia.

 

Ginekologia odnotowała rosnące zapotrzebowanie pacjentów, ale także lekarzy na nowe, niechirurgiczne podejście do tego tematu, obejmujące także estetyczne walory. Mocny trend na nieinwazyjne zabiegi ginekologii estetycznej zaczął się już kilka lat temu, w 2018 roku The Hollywood Reporter opublikował artykuł o tym, że wśród gwiazd wybuchła wręcz moda na odmładzanie pochwy. Z roku na rok ta dziedzina coraz bardziej się rozwija a zaawansowane technologicznie urządzenia pozwalają niemal natychmiast po terapii wrócić do normalnego życia. Niezwykły komfort i skuteczność – tego oczekują dzisiejsze świadome pacjentki.

 

Zdrowe piękno

Ginekologia kosmetyczna według American Society of Cosmetic Physicians ma na celu poprawę wyglądu fizycznego lub funkcji pochwy i warg sromowych, może poprawić przyjemność z aktywności seksualnej, a także odmłodzić narządy płciowe, aby ciało wyglądało młodziej. Strefy intymne podlegają takim samym procesom starzenia się jak reszta ciała, ponadto dotyczą ich zmiany spowodowane porodami czy wahaniami wagi. Wszystko to może mieć negatywny wpływ na intymność seksualną, powodować dolegliwości bólowe, częste infekcje czy problemy z nietrzymaniem moczu. Dzięki zabiegom wykorzystującym przełomowe technologie i zaawansowane rozwiązania czyli profesjonalnym sprzętom do medycyny estetycznej (w tym laserom) można poradzić sobie z intymnymi problemami szybko i definitywnie. Z zachowaniem pełnego komfortu i dyskrecji. Radiofrekwencja, ultradźwięki, impulsy elektromagnetyczne i lasery to najpopularniejsze dziś, najlepiej przebadane i bezdyskusyjnie najskuteczniejsze technologie w ginekologii estetycznej.

Zdrowe piękno

Radiofrekwencja

Firma BTL wprowadziła na rynek przełomowy, innowacyjny zabieg Ultra Femme 360™. To najszybsza procedura nieinwazyjnego leczenia miejsc intymnych za pomocą radiofrekwencji połączonej z ultradźwiękami, które umożliwiają energii dotarcie do głębszych tkanek. Radiofrekwencja (RF) podnosząc temperaturę leczonej tkanki do 40-45 stopni Celsjusza, wywołuje natychmiastowe kurczenie się zwiotczałych i poluzowanych włókien kolagenowych, z których zbudowane są ściany pochwy. To ważne, ponieważ prawidłowo skręcone i dobrej jakości włókna kolagenowe (sprężyste) zapewniają pochwie dużą rozciągliwość, ale i kurczliwość. 8-minutowy lifting pochwy poprawia zdrowie i zwiększa satysfakcję seksualną kobiet – bez bólu i rekonwalescencji. Zabieg ujędrnia także zewnętrzne narządy płciowe kobiet (lifting zwiększa się nawilżenie miejsc intymnych i zmniejsza ryzyko infekcji), niweluje problem wiotczenia pochwy oraz związanego z tym wysiłkowego nietrzymania moczu i spadku zadowolenia z życia seksualnego.

 

Energia elektromagnetyczna

Urządzenie BTL EMSELLA to najnowsze i najnowocześniejsze rozwiązanie do leczenia inkontynencji, czyli nietrzymania moczu. BTL EMSELLA wykorzystuje technologię HIFEM (High-Intensity Focused Electromagnetic Technology) w celu pobudzenia mięśni dna miednicy i przywrócenia kontroli nerwowo-mięśniowej. Działanie tego urządzenia opiera się na skoncentrowanej energii elektromagnetycznej, głębokiej penetracji i stymulacji całego obszaru dna miednicy. Wysoka intensywność tego pola pozwala na dotarcie odpowiednio zmodyfikowanej energii do mięśni w całym obszarze miednicy. Zabieg jest prosty i bezbolesny dla pacjentki. Wystarczy usiąść na specjalnie skonstruowanym do tego zabiegu fotelu, który połączony jest z aparatem. Wystarczy 6 30 minutowych sesji systemem BTL EMSELLA, aby zapomnieć o uciążliwym problemie. Podczas zabiegu odczuwalne jest przyjemne mrowienie i skurcze mięśni dna miednicy, które są niezwykle ważne w leczeniu tego typu zaburzeń zdrowotnych. Jest to pierwszy tak zaawansowany kontrolowalny system do leczenia nietrzymania moczu.

Ginekologia estetyczna

Laser

Nowatorski procedura zabiegowa Fotona Intima oddziałuje na błonę śluzową przedsionka pochwy, ujście pęcherza moczowego oraz obszar wzdłuż przedniej ścianki pochwy. Polega na fototermicznym, nieablacyjnym napięciu i obkurczeniu pęcherza moczowego i pochwy. Pobudzona zostaje produkcja kolagenu w błonie śluzowej oraz w powięzi wewnątrzmiednicznej. W efekcie dochodzi do zwiększenia napięcia tkanek poddanych zabiegowi, zmniejszenia kąta nachylenia i przywrócenia normalnej funkcjonalności cewki moczowej i pochwy. Zazwyczaj wystarcza jeden zabieg, a pacjentka może wrócić do codziennego życia bezpośrednio po nim (nie wolno jej jednak uprawiać seksu przez miesiąc po zabiegu). Efekt utrzymuje się najdłużej u młodych kobiet, ale ryzyko ponownego nadmiernego rozciągnięcia tkanek wraca przy kolejnym porodzie (warto temu zapobiegać regularnie trenując mięśnie Kegla). Efekty są długotrwałe, a zabieg jest skuteczny w 90% lekkiego i 75% średniego nietrzymania moczu. Jest bezinwazyjny i nie wymaga znieczulenia, nie niesie też ryzyka wystąpienia powikłań, częstych w przypadku operacji.

Zapisz się do Newslettera BTL Estetyka
RODO

www.jackvision.pl