BTL EMSCULPT - urządzenie modelujące sylwetkę - BTL
BTL EMSCULPT
NOWOŚĆ

BTL EMSCULPT

Jedyny nieinwazyjny system do rzeźbienia mięśni i redukcji tkanki tłuszczowej.

Urządzenie, które jednocześnie buduje mięśnie i spala tłuszcz. Takiej innowacji jeszcze nie było. BTL EMSCULPT to pierwsza na rynku maszyna, która w nieinwazyjny sposób wykonuje lifting pośladków, zwiększa ich jędrność i muskulaturę, a także wyszczupla talię i rzeźbi brzuch. Rozwiązanie idealne dla fanów szczupłej ale wysportowanej sylwetki.

BTL EMSCULPT to przełomowe urządzenie modelujące sylwetkę. Jest wyjątkowe ponieważ dosłownie rzeźbi ciało. Jako jedyna maszyna na świecie jednocześnie rozbudowuje mięśnie i błyskawicznie spala tłuszcz. A robi to w sposób całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny. Żadna inna technologia modelowania sylwetki nie jest w stanie rozbudowywać mięśni, nie daje tego ani liposukcja, ani lipoliza, ani zabiegi z radiofrekwencją czy ultradźwiękami.  To prawdziwa innowacja i pierwsza taka technologia na rynku.

Technologia

Jak BTL EMSCULPT  buduje mięśnie?

W trakcie jednego zabiegu zastosowana w urządzeniu energia HIFEM wywołuje ponad 20 tysięcy niezwykle intensywnych skurczów mięśni, tzw. skurczów supramaksymalnych . Taki trening jest nieosiągalny w trakcie wykonywanych samodzielnie ćwiczeń fizycznych, nie tylko ze względu na ich rekordową liczbę, ale i wielokrotnie dłuższe trwanie poszczególnych skurczów. Jaki to daje efekt? Tkanka mięśniowa musi przystosować się do tak ekstremalnego treningu, dlatego pod wpływem ponadmaksymalnych skurczów przebudowuje swoją strukturę. Wytwarza nowe włókna mięśniowe, zwiększa gęstość i objętość mięśni, co powoduje, że są one większe, lepiej napięte i bardziej widoczne.

Co to jest technologia HIFEM?

HIFEM (High-Intensity Focused Electromagnetic Technology) to zaawansowana technologia elektromagnetyczna o wysokiej intensywności. Wywołuje ona selektywnie supramaksymalne skurcze mięśni.

HIFEM poprawia strukturę mięśni, ponieważ pobudza wzrost włókien kurczliwych, tworzenie nowych białek i rozrost włókien mięśniowych.

Jego skuteczność wynika z tego, że jest w stanie wywołać i utrzymać przez wiele sekund supramaksymalne skurcze. W trakcie jednego treningu BTL EMSCULPT technologia elektromagnetyczna wywołuje ok. 20 tysięcy takich skurczów, są one kierowane bezpośrednio do nerwów obwodowych, niezależnie od funkcji mózgu. Ich intensywność jest wyższa niż Maksymalny Dobrowolny Skurcz (MVC – Maximal Voluntary Contraction) wywoływany fizjologicznie. Pacjenci, zwłaszcza z osłabionymi mięśniami, nie są w stanie osiągnąć takich skurczów, a tym bardziej odpowiednio długo ich utrzymać. Technologia HIFEM wzmacniając mięśnie ułatwia późniejsze, samodzielne treningi mięśni.

Jak BTL EMSCULPT spala tłuszcz?

Mięśnie potrzebują energii, aby wywołać skurcze. Ponieważ w trakcie zabiegu BTL EMSCULPT mięśnie kurczą się do poziomu supramaksymalnego, mózg otrzymuje informację, że potrzebna będzie ekstremalna ilość energii. Ta informacja wywołuje silną reakcję uwolnienia energii i ponadmaksymalną lipolizę. W bliskim sąsiedztwie kurczących się mięśni, m.in. z powodu zwiększonego przepływu krwi w tkance tłuszczowej, dochodzi do nagromadzenia wolnych kwasów tłuszczowych (FFA), a ich nadmiar wywołuje rozpad komórek tłuszczowych. Taka zasada apoptozy komórkowej wywoływana przez przelewanie się FFA była wcześniej obserwowana i wykazana w licznych badaniach klinicznych. Uwolniony w ten sposób z adipocytów tłuszcz jest w naturalny sposób metabolizowany i wydalany z organizmu.

 

NOWE APLIKATORY

Nowe możliwości EMSCULPT®. Rzeźbiarz sylwetki zajmie się teraz twoimi ramionami i łydkami!

Emsculpt® to jedyny zabieg, który skutecznie wzmacnia mięśnie oraz redukuje tkankę tłuszczową i ramion i nóg. Wyjątkowe urządzenie – zaprojektowane przez BTL – robi światową karierę jako rzeźbiarz sylwetki. Rewolucja Emsculpt® zaczęła się od brzucha i pośladków. Teraz przyszedł czas na bicepsy i tricepsy ramion oraz łydki.

Maszyna Emsculpt® jako jedyne urządzenie na świecie jednocześnie wzmacnia mięśnie i spala tłuszcz. A tego właśnie chce większość ludzi, zainteresowanych zabiegami na ciało. Amerykański portal RealSelf poświęcony medycynie przeprowadził badania, z których wynika, że aż 98% konsumentów szuka sposobów na redukcję tkanki tłuszczowej z jednoczesnym wymodelowaniem sylwetki. Dziewięć na 10 osób koncentruje się oczywiście na płaskim brzuchu i jędrnych pośladkach. Ale wśród obszarów, na których szczególnie nam zależy, znajdują się też jędrne i umięśnione ramiona oraz łydki. Dlatego Emsculpt® wprowadził na rynek mniejsze aplikatory, które efektywnie modelują mięśnie rąk i nóg. Technologia jest skuteczna! Emsculpt® jest jedyną zatwierdzoną przez FDA procedurą do rozbudowy tkanki mięśniowej. Redukcja tłuszczu odbywa się tutaj przy okazji, choć cieszy tak samo jak wyrzeźbione ciało.

Nowe aplikatory do rzeźbienia ramion i łydek. Zostały tak zaprojektowane, aby skoncentrować stosowaną w Emsculpt® energię HIFEM na małych grupach mięśniowych. Mają wklęsły kształt, dopasowany do kończyn dolnych i górnych. Co ważne, dzięki nim energia dociera dokładnie do tych grup mięśniowych, które chcemy rozbudować i wzmocnić. Jednocześnie zapobiegamy treningowi mięśni antagonistycznych. 

 

W przypadku ramion pracujemy nad bicepsami i tricepsami. U mężczyzn Emsculpt® daje pożądany efekt umięśnionych i silnych ramion. Także u kobiet po treningu HIFEM ramiona mają bardziej zdefiniowany kształt, mięśnie są zaznaczone, a tkanka tłuszczowa zredukowana. W rezultacie ramiona wyglądają na wysmuklone, z zaznaczonym kształtem mięśni. Obserwujemy też napięcie skóry, redukcję wiotkości i obwiśnięć – zwłaszcza w okolicy tricepsu ramiennego. Podobnie aplikator pracujący nad modelowaniem łydek, jest tak skonstruowany, żeby wzmacniać konkretne mięśnie: chodzi tutaj o mięśnie trójgłowe łydek.

 

Skuteczność Emsculpt® w rozbudowie masy mięśniowej potwierdzają badania. W studium przypadku, który poddano analizie rezonansem magnetycznym, doszło do pożądanej rozbudowy mięśni. Biceps ramienny zwiększył się w przekroju o 17%, a triceps – o ponad 10%. Z kolei masa mięśniowa łydek wzrosła o prawie 15%. Jednocześnie grubość tkanki tłuszczowej na ramionach zmniejszyła się o 12.8%, a na łydkach – o prawie 10%. Analizowany pacjent przeszedł standardową terapię złożoną z czterech 20-minutowych treningów, a pomiary wykonano miesiąc po zabiegach.

 

Rezultaty

Efekty

 • Nieinwazyjne uniesienie pośladków
 • Lifting pośladków
 • Ujędrnienie pośladków bez iniekcji i rekonwalescencji
 • Wzmocnienie mięśni pośladków, talii, brzucha
 • Wzmocnienie mięśni brzucha po porodzie, redukcja rozstępu mięśni prostych (kresy białej)
 • Wyszczuplenie talii
 • Ujędrnienie i napięcie brzucha
 • Redukcja tkanki tłuszczowej brzucha, pośladków, talii
 • Zwiększenie masy mięśniowej w rejonie brzucha z jednoczesną utratą tłuszczu podskórnego
 • Poprawa wyglądu brzucha po liposukcji: wygładzenie i napięcie
 • Wzmocnienie mięśni brzucha, talii i pośladków, ułatwiające dalsze, samodzielne treningi mięśni
Przed
Po

Przed/Po 4 zabiegach

Przed
Po

Przed/Po 4 zabiegach

Przed
Po

Przed/Po 4 zabiegach

Przed
Po

Przed/Po 4 zabiegach

Przed
Po

Przed/Po 4 zabiegach

Zapisz się do Newslettera BTL Estetyka
RODO

www.jackvision.pl