ENSEMBLE - radiofrekfencja mikroigłowa - BTL
ENSEMBLE
NOWOŚĆ

ENSEMBLE

RADIOFREKWENCJA (RF) MIKROIGŁOWA

Elektrody mikroigłowe dostarczają bipolarną energię RF bezpośrednio do skóry właściwej, bez uszkadzania naskórka. Powstałe ciepło prowadzi do wytworzenia frakcyjnej struktury mikrouszkodzeń (stref mikrokoagulacji). Naturalną odpowiedzią organizmu na powstałe mikrouszkodzenia jest uruchomienie mechanizmów gojenia uszkodzeń. Następuje wtedy kontrakcja kolagenu, uwolnienie mediatorów stanu zapalnego i procesów neokolagenezy. W efekcie elastyczność i wygląd skóry ulegają poprawie. Energia RF powoduje również zmniejszenie aktywności gruczołów łojowych, co prowadzi do złagodzenia trądziku.

To innowacja, która daje możliwość kontroli procesu odmładzania skóry. Podczas zabiegu można sterować głębokością i poziomem energii, co umożliwia podejście wielowarstwowe przy zindywidualizowanych zabiegach, bez względu na typ skóry.

WSKAZANIA
• Niechirurgiczny lifting
• Wygładzanie zmarszczek
• Ujędrnianie skóry
• Odmładzanie skóry
• Redukcja rozszerzonych porów
• Spłycenie blizn trądzikowych
• Redukcja melasmy

Technologia

PODSTAWY NAUKOWE TECHNIKI MIKROIGŁOWEJ

Podczas zabiegu stosuje się matrycę sterylnych mikroigieł. Wytworzona siatka mikroskopijnych uszkodzeń w skórze stymuluje produkcję nowego kolagenu. Powstałe w skórze mikrokanaliki mogą być wykorzystane do głębokiej aplikacji substancji aktywnych – poleca się stosowanie serum z dodatkiem witaminy A oraz C. Dzięki tym substancjom regeneracja skóry przebiega efektywniej.

Zalety

Elektrody mikroigłowe dostarczają bipolarną energię RF bezpośrednio do skóry właściwej. Powstałe ciepło prowadzi do wytworzenia frakcyjnej struktury mikrouszkodzeń (stref mikrokoagulacji). Naturalną odpowiedzią organizmu na powstałe mikrouszkodzenia jest uruchomienie mechanizmów gojenia. Następuje wtedy kontrakcja kolagenu, uwolnienie mediatorów stanu zapalnego i procesów neokolagenezy. W efekcie elastyczność i wygląd skóry ulegają poprawie. Energia RF powoduje również zmiejszenie aktywności gruczołów łojowych, co prowadzi do złagodzenia trądziku.

Kontrola głębokości penetracji igły pozwala oddziaływać na naskórek i skórę właściwą poprzez sterowanie głębokością wbicia igły. Igła wchodzi w skórę gładko, nie powodując gwałtownej reakcji bólowej, a krwawienie i ból po zabiegu są mniejsze. Jednorazowe nasadki są sterylne, a operator może łatwo kontrolować poziom podawanej energii RF.

Zapisz się do Newslettera BTL Estetyka
RODO

www.jackvision.pl