TWINSCAN | profesjonalny laser do depilacji | BTL
TWINSCAN
NOWOŚĆ

TWINSCAN

NAJEFEKTYWNIEJSZY LASER DO EPILACJI

Wiązka lasera skanuje obszar zabiegowy o powierzchni 2,5 cm2 lub 7,5 cm2 równomiernie deponując energię  w tkance. Proces ten zajmuje około 0,5 – 1,0 sekundy i przypomina w działaniu kserokopiarkę.

Rozwój technologii laserowych do walki ze zbędnym owłosieniem przypomina wyścig zbrojeń. Lepsze jest po prostu wrogiem dobrego. Nowe rozwiązanie technologiczne TwinScan to połączenie dwóch najskuteczniejszych laserów do depilacji: diodowego i aleksandrytowego w jedno.

Profesjonalny laser diodowy

Od lat królem w laserowej depilacji jest laser diodowy, który emituje wiązkę światła o długości ok 808 nm. Jest ona dobrze absorbowana przez melaninę, w wybiórczy sposób (co zapewnia bezpieczeństwo dla otaczających włosy tkanek skóry). Promieniowanie lasera zamienia się w strukturach włosów
w energię cieplną, która niszczy mieszki włosowe wraz z macierzą. Trwałe obumarcie komórek macierzystych sprawia, że włosy nie odrastają.

Ważne jednak, by laser diodowy był wydajny. Przestarzałe technologie charakteryzują się wolną pracą ze względu na mały obszar zabiegowy aplikatora (depilacja nóg niektórymi urządzeniami , wciąż popularnymi na rynku, potrafi trwać pełną godzinę). W dodatku zabiegom towarzyszy ból. Nawet jeśli laser diodowy ma większą plamkę, to we wcześniejszych technologiach gęstość energii, czyli fluencja jest mocno ograniczona (mniej niż 20 J/cm²) Nowoczesne lasery diodowe są pozbawione tych wad. Pracują bardzo szybko (duże obszary depilują w kilka minut), mają zwiększone bezpieczeństwo, a dzięki systemom chłodzenia
i technikom pracy w ruchu – nieprzyjemne doznania są wyeliminowane.  Np. laser TwinScan umożliwia depilację pleców nawet w 6-7 minut (w technologii MCT), dzięki czemu klienci nie muszą poświęcać dużo czasu na usuwanie owłosienia w gabinecie.  Efektywność zabiegów nowoczesnymi laserami diodowymi jest maksymalna, fluencja wysoka, a komfort znacznie podwyższony.

Laser aleksandrytowy

Dla osób o jasnych włosach, a także wrażliwych czuciowo, polecany jest drugi lider laserowej depilacji – laser aleksandrytowy. Emituje on krótszą falę 760 nm i ma najwyższe powinowactwo do melaniny, co oznacza że jego energia jest najlepiej absorbowana przez barwnik zawarty we włosach (szczególnie w porównaniu do laserów typu Nd:Yag). Właśnie dlatego skutecznie depiluje nawet jasne owłosienie. Ponieważ energia, emitowana przez lasery aleksandrytowe, wnika płycej, zabiegi depilacji w tej technologii są najmniej odczuwalne. Można je wykonywać częściej, nawet co miesiąc, ponieważ fala 760 nm działa na mieszki włosowe już we wczesnej fazie wzrostu (anagenu). Dzięki temu pełna seria depilacji laserowej zajmuje mniej czasu. Minusy? Laser aleksandrytowy nie jest wskazany dla osób o ciemnej karnacji (fototypy IV i V).

Urządzenie TwinScan ze względu na zastosowane w nim dwa rodzaje laserów: diodowy o długości fali 808 nm i aleksandrytowy 760 nm jest złotym standardem w depilacji laserowej. System ten może być z powodzeniem stosowany także w innych zabiegach, gdzie pracuje samodzielnie tylko laser diodowy o długości fali 808 nm.

 

Technologia

DOWIEDZIONA SKUTECZNOŚĆ

Testy kliniczne przeprowadzone przez prof. dr Uwe Paascha z Uniwersytetu w Lipsku dowodzą, że laser diodowy ze skanowaniem liniowym osiąga tak samo wysoką efektywność w zabiegach usuwania owłosienia jak laser aleksandrytowy.

Kluczową różnicą pomiędzy laserem Twinscan, a innymi systemami epilacyjnymi jest zintegrowany system chłodzenia. Jego największą zaletą jest wysoka moc oraz wydajność, która zdecydowanie zmniejsza ryzyko dolegliwości bólowych podczas zabiegu.

TRYB STANDARDOWY POTWIERDZONE OD LAT PARAMETRY

Lasery diodowe o długości fali 808 nm lub lasery aleksandrytowe 755 nm są od lat używane do skutecznego usuwania owłosienia. Dotychczasowym ograniczeniem tego typu laserów był mały obszar zabiegowy aplikatora (np. 9 mm x 9 mm), co przekładało się na powolne zabiegi i wydłużało czas terapii. Co prawda w ostatnich latach pojawiły się lasery diodowe z większymi plamkami, jednakże ich czas impulsu,
a w szczególności fluencja, są mocno ograniczone (mniej niż 20 J/cm2).

ZOPTYMALIZOWANE TRYBY DO USUWANIA WŁOSÓW

Tryb punktowy „stamping”: precyzyjny

twinscan-nr-1-1-300x163.png

Każda wiązka lasera jest emitowana pojedynczo co zapewnia precyzję i bezpieczeństwo. Jest to tryb optymalny do pracy na małych obszarach.

Tryb CIĄGŁY „sliding”: szybki

twinscan-nr222-300x185

Wiązka lasera jest emitowana w sposób ciągły zapewniając dużą szybkość. Jest to najlepszy tryb do pracy na dużych obszarach.

Tryb super: komfortowy

twinscan-3-300x262

Operator przemieszcza głowicę podczas pracy lasera w sposób krzyżowy.
Jest to najlepszy tryb do pracy z pacjentami wrażliwymi na ból.

Zalety

ZALETY SKANOWANIA LINIOWEGO:

  • SZYBKOŚĆ: Duży obszar zabiegowy wymaga zaledwie kilku przestawień głowicy, co pozwala na osiągnięcie bardzo krótkiego czasu zabiegu (plecy około 10 – 20 min. – w zależności od wybranego trybu pracy lasera).
  • EFEKTYWNOŚĆ: Wysoka gęstość mocy w wiązce lasera (do 100 J/cm2) umożliwia osiągnięcie wysokich fluencji przy krótkich impulsach (np. 40 J/cm2 przy 20 ms).
  • BEZPIECZEŃSTWO: Dzięki liniowemu skanowaniu zmniejszamy do minimum ryzyko poparzenia oraz powikłań pozabiegowych. prosta obsługa: Intuicyjny interfejs
  • INTELIGENTNE OPROGRAMOWANIE: Intuicyjny panel dotykowy – prosta i przejrzysta obsługa pulpitu. Operator wybiera głowicę oraz określa aspekty kliniczne (fototyp skóry, kolor i grubość włosów), natomiast dobór parametrów technicznych (fluencja oraz czas trwania impulsu) jest realizowany automatycznie przez wbudowane oprogramowanie, nie wykluczając zmiany parametrów przez operatora oraz automatyczny dobór parametrów zabiegu do fototypu skóry i rodzajów włosów.
  • MOCNE CHŁODZENIE KONTAKTOWE: Okienko szafirowe może zostać schłodzone do temperatury 0°C. Szybkie i komfortowe zabiegi dla wszystkich fototypów skóry.
  • PRZENOŚNY, ZYSKOWNY, WYTRZYMAŁY: Bardzo niski koszt utrzymania, brak materiałów eksploatacyjnych oraz długa żywotność diody.
  • MAŁA I ZWARTA KONSTRUKCJA: 30 cm x 30 cm x 30 cm, pełna mobilność, opcjonalny stolik
Zapisz się do Newslettera BTL Estetyka
RODO

www.jackvision.pl